Kedimden Mikrop Kapar Mıyım?

calmilacx

Kedimi sahipleneli yaklaşık 5-6 gün oluyor, kendisi 2 aylıktan biraz daha büyük. Tuvaletini her zaman kum kabına yapıyor ve kakasının şekli de gayet normal ishal falan değil(poposuna kaka gördüğüm kadarıyla bulaşmıyor yani). Ama tuvaletini yaptıktan sonra poposunu temizlemiyor. Normalde gün içinde temizlenen bi kedi fakat genelde tuvalete girmeden önce temizlenip sonra giriyor. Tuvaletten sonra tekrar temizlenmesi 5-6 saat hatta daha fazlayı buluyor. Islak bir peçeteyle poposunu silme yöntemini denedim ama işe yaramadı. Rahatsız oluyor ama yine de kendini yalamıyor. Birinci sorum kendini temizlemeden evde gezdiği için ben mikrop kapar mıyım? Böyle bir risk var mı? Bazen ellemeye ya da kucağıma almaya korkuyorum. Kendim de temizlemek istemiyorum iyice temizlemez alşır diye. İkinci sorum bu temizlenmemesi zamanla düzelir mi, tuvaletten sonra temizlenmeye bir şekilde alışır mı? Çok teşekkür ederim.

2 CEVAP

AhsenAise

Tuvaletten çıktığı an poposuna su sıçratin rahatsız olup temizleyecektir , alışkanlık haline gelene değin devam ediniz
Düzenli iç parazit uygulaması yapilmayan evciller kendilerini temizleseler bile sizin ve ev halkı için tehlike arz ederler

Arietta

Poposunu ıslatıp temizlemeye teşvik etmek iyi fikir gibi görünüyor, daha minikmiş alışır bence. Eğer düzenli iç dış parazit aşısını yaptırırsanız mikrop kapmazsınız