Kedim De Kanlı İshal Kusma Var Helicobacter

3 yaşında erkek kısır kedim var. Kuru ve yaş mama yemesinde bir sıkıntı yoktu düzeni de uzun zamandır değişmedi. Dün gece ishal oldu ve 3 kere tuvalete çıktı, ateş ve kusma da vardı. Veterinere götürdüm hemogram sonucu ve röntgen sonucu temiz çıktı. Probiyotik verdi sadece. Ancak eve döndüğümde tekrar tuvaletini yaptı ve biraz kan vardı. Ikınma kaynaklı olabilir dedi. Sabaha kadar başında bekledim mama yemedi su içmedi. Sabah tekrar götürdüm serum verildi. Röntgen yine çekildi ve temiz çıktı. Dışkısini alabilirsen getir dedi eve geldiğimde yaptı alıp götürdüm o testten de Helicobacter olduğunu söyledi. Kusma ve ishali buna bağladı. Flagyl antibiyotik şurup ve propomineffect verdi. Ancak veterinerden dönünce ne zaman tuvalete girip çıksa kustu. Tekrar götürdüm ve kusma önleyici iğne yaptı. Mama yemiyor su da içmiyor. Şırınga ile vermeye çalışıyorum ama zorlamak da istemiyorum. Kan sonucu temiz olduğu için gençlik hastalığı yoktur diye düşündü veteriner o yüzden ekstra o testi yapmadı ama içimde bir şüphe kaldı . Daha önce böyle bı şey yaşayan var mı?

2 CEVAP

Cennet29

Başka bir hekim görüşü almak çok önemli. İmkanınız varsa başka bir veterinere daha götürün

Ayrıca yemek yemediği için antibiyotik de veremiyorum midesi boş yavrumun ne yapmam gerekiyor bilmiyorum