Populer Bir Petshop Sitesi Tarafindan Gonderilen Tarihi Gecmis Urun

forbs

Merhaba. P€tzzsh0p isimli online magazadan en son yaptigim alisverise 2 adet relax paste hediyesi gönderdiler. Normalde her zaman ilk once skt’ye bakarim fakat bu kez bakmadan kedilerime yedirmistim. Az once bir baktim ki ikisinin de skt’si 2 ay once dolmus. Bu siteyi guvenilir buldugum icin kullaniyordum, sok oldum. Zaten sitelerinden urunlerin skt bilgileri yazmiyor. Alacagim fitmin mamanin sktsini whatsapp uzerinden sordugumde 03/25 yaniti gelmisti, elime ulasan urunun tarihi ise 12/2024. Buna neyse dedim cunku birden fazla kedim var ve o zamana mamayi bitirirler. Ama hediye olarak gonderilen urunlerin tarihinjn gecmis olmasi rezil bir durum benim gozumde. Ellerinden ciksin diye tarihi gecmis urun gonderdilerse eger hakkimi helal etmiyorum. Siz siz olun aldiginiz ya da alacaginiz her urunu kesin skt’sini ogrenmeden asla kullanmayin. Ayrica 2 ay tarihi gecmis olan urun kedilerime zarar verir mi bilgisi olan yanitlarsa cok sevinirim cok endiseliyim su anda

4 CEVAP

aslihan_e

Bana da başka bir yerden son kullanma tarihi yazmayan macun gönderilmişti, hediye değildi. Satıcıya sordum, "Üretici firmayla iletişime geçtik, bunların son kullanması olmuyormuş, bozulmadan kalıyormuş" gibi şeyler söyledi. Bana saçma geldi tabi ki. Üretimden itibaren 3 yıl bozulmadan kalıyor diyenler var. Büyük ihtimalle iki ay geçti diye bozulma olmamıştır çünkü ürünlerin son kullanma tarihleri her ihtimale karşı daha erken atılırmış ama ben artık hiçbirine güvenmiyorum zaten, hayvan ürünleri doğru düzgün denetlenmiyor ki, son kullanması geçeni silip yenisini basıyorlar üstüne, içindekiler bölümü bile aynı olmasa, sade maltı bassalar kimin haberi olacak ki. Ancak gerekli sertifikalara sahip, kaliteli firmaların ürünlerine güvenebiliriz onda da satıcı önemli.

forbs

bunun kutusunun uzerinde de uretim tarihinden itibaren 2 yil yaziyor. Bir de kivami normal macun kivaminda degil bayagi sivilasmis bir daha hicbir sekilde kullanmayi dusunmuyorum. Firmaya da ulastim geri donus bekliyorum umarim eylemlerinin sorumluluklarini alirlar

aslihan_e

O zaman onu sıcak yerde muhafaza etmişlerdir. Geçen bizim buzdolabının köşesinde unuttuğum bir malt çıktı, 3 yıl önce almıştım, tarihi eser olmuş yani, o bile sıvılaşmamıştı. Onu nasıl yedirdiniz kedilerinize, sıkarken yere akmadı mı?

forbs

Daha once baska yerlerden aldigim 1-2 malt da ilk acildiginda o kivamda cikmisti daha sonradan kivami normale donuyordu , oyle bi sey sanmistim. sivi kismini sıkıp biraz daha normale yakin yerinden yedirdim , neyseki 1-2cmden fazla vermemistim