Kedim Sürekli Kaşınıyor Ve Yalaniyor

Semme

Merhabalar, kesin aylardır sürekli kaşınıyor ve kendini durmadan yalıyor. mantar tedavisi, egzama tedavisi yaptık. Yaraları oluştu onları iyilestirdik, hypoallergenic mama verdik advance marka. Ama hala kaşınmaya ve yalanmaya devam ediyor. Bir çare bulamadılar. Veteriner hekimimiz besin alerjisi diyor ama verdiği mamaya rağmen sorun devam ediyor.

8 CEVAP

ventricosa

Mantar tanısı kesin olarak konmuş muydu tedavi edilmeden önce?

sitedizayn

royal canin sensible deneyin bence

Semme

Mavi ışıkla baktı ordan bir şey çıkmadı. ama bazı yaraları kesin mantar dedi.

Semme

Sitedizayn teşekkür ederim öneriniz için mamanın içeriğine bakacağım

ventricosa

Kesin mantar dediği yerler iyileşmediyse farklı bir mantar türü olabilir bence üzerinde durun, benim gittiğim ilk veteriner de mamasını değiştirmişti daha sonra başka bir veterinere götürdüm kedimi muayene ettikten sonra mama tavsiyesi istediğimde mamayla olacak iş değil demişti kedim de de mantar vardı hem de bağışıklığı düşüktü. Ki siz de sonuç alamadığınızı belirtmişsiniz tavsiye edilen mamayla bence bir değerlendirin

Semme

@ventricosa sizin kedinizde sürekli kaşınıyor ve kendini yalıyor muydu. Bir de siz ne tür bir tedavi uyguladiniz

ventricosa

@Semme merhaba sorunuzu yeni gördüm, benim kedimde mantar vardı tanı kondu ve türü tespit edildi bu mantar türü üzerinde etkili bir tedaviyle geçirdik ama tabi genellikle mantar tek başına çıkmıyor bir şeyden kaynaklanıyor. Benim kedim annesinden erken ayrılmış bebekken az emdiği için bağışıklığı çok zayıftı hem bağışıklık takviyeleriyle hem de mantar tedavisiyle iyileştirdik.(ecosin kullandık eğer sizin kedinizde de etkili olacaksa detaylı nasıl daha iyi sonuç alacağınızı anlatırım) ışıkla bakıldı bazı yerler mantar değil demişsiniz bence detaylı tetkik yapılması lazım sebebi için alerjisi de varsa neye olduğunu tespit etmek gerek. Eğer veterinerinizin tavsiye ettiği mantar tedavisi mantar olan yerler konusunda işe yaramadıysa kedinizde olan mantar türü üzerine etkili olmayabilir mantar türüne bakılmasını isteyin. Bu arada bazı veterinerler ilgilenmiyor anlamadığım şekilde başlarından savıyorlar ilk gittiğim veteriner bana randevu verdi detaylı muayene için sonra verdiği tarihte klinikte yoktu teknikeri bana randevu alıp gelseniz böyle olmazdı gibi komik bir şey söyledi. Diğer gittiğim veterinere bu durumu anlattığımda şok oldu. Eğer veterinerinizin yeteri kadar ilgilenmediğini düşünüyorsanız değiştirmekten çekinmeyin. Mantar ihmale gelmez çok çabuk yayılıyor çünkü

Semme

@ventricosa önce üniversite ye götürdük orda mavi ışıkla bakıldı mantar belirtisi yok denildi, yine de mantar iğnesi yapıtlar ecosin verdiler hepsini kullandık. Fakat geçmedi. Kendi veterinerimize gittik o da mantar iğnesi yaptı ecosin verdi ve mamasını değiştirdi advance veteriner diet maması kullandık hala daha kullanıyoruz, kaşıntı için hap verdi kullandık.mantar olan yerler iyileşiyor egzama tedavisi ne gecelim dedi geçtik, egzama olan yerleri iyilestirdik.duzelme varmı evet ama hala daha kaşınmaya devam ediyor fazlasıyla yalaniyor. Bu arada evde bir de erkek kedim var. Mantar olsaydı ona da bulasirdi diye düşünüyorum.