Kedim Lastik Yemiş Midir

Arkadaşımın kedisi yaklaşık 2 yıl önce ince ve uzun bant yemişti ve neyse ki dışkı yoluyla hepsini çıkarmıştı. Ben bugün içinde lastik toka olan çekmeceyi açık unutmuşum bir kaç saat sonra farkettim. Çekmece kendi boyundan yüksekte ama masaya atlarsa rahatça ulaşabilir. Ben yediğini sanmıyorum. Farkettiğimde Çekmecenin içi düzgün ve tokalar dağılmamış şekildeydi. Yutmuşsa dışkı yoluyla çıkar mı? Ne kadar sürede çıkar? Ve belirti olarak ne gösterir?

1 CEVAP

buusracikk

Resimdeki lastikler küçük örgü lastiği sanırım normal saç lastiği değil o yüzden sorun olacağını zannetmiyorum. Benim kedim de siyah saç lastiği yutmuştu hiç bölmeden büsbütün yutmuş ne kustu ne dışkıyla attı direkt mideden sindirilmemiş şekilde bağırsağına geçmiş yoğun bir kusma tuvalete çıkmama surekli uyku hali vardı götürdüğümde rontgende anlaşılmıştı bağırsak ameliyatı olmak zorunda kaldı bir anlık dikkatsizliğim sonucu oldu çok üzüldüm ama şükür iyileşti 2 sene oluyor hemen hemen. Anormal bir durum olursa mutlaka götürün kusma, dışkılamama, yemek yememe vs şikayetleri olursa vakit kaybetmeyin