Dişi Kedim Doğum Yaptı

Merhabalar dişi kedim doğum yaptı ek olarak ona alabileceğim takviye ve gıdalar önerir misiniz hem anne hem bebek için

3 CEVAP

Cngzhn

Kaliteli besinler olmalı şu dönemde ..
Süt verebilirsiniz ama biraz su eklemeniz gerek, haşlanmış tavuk olabilir .. son durumu nedir

sitedizayn

kediniz evde pişmiş et, tavuk, ciğer gibi şeyler yiyiyorsa yediği kadar verebilirsiniz emzirme döneminde yemek ihtiyaçları bir kaç kat artıyor, inek sütü vermeyin kediler için uygun değil, kuru mama veriyorsanız bu dönemde yavru kedi maması verirseniz daha iyi olur veya mother&babycat mamalar var aslında aynı şey. protein ve yağ oranları daha yüksektir anne kedi daha iyi beslenir.
yavru kedilere süt emme döneminde bir şey vermeye gerek yok zaten yavru kedi mamaları bile 2 aydan sonra başlar yani 2 ay boyunca ihtiyacı olan tek şey anne sütü, anneyi iyi beslemek lazım.

buusracikk

Merhaba, bende kedilerinin annesi doğum yaptığında haşlanmış tavuk, et, ciğer vs yapıp yediriyordum haftada 2 gün. Sokak kedisi olduğu için pek seçme huyu yoktu doğum yapan kedimin tavuk suyuyla yayla çorbası yapıyorduk onu da seve seve içiyordu. Taze ev yoğurdu verebilirsiniz ekstradan. Yavru kedi mamaları da yetişkin kediye süt yapıyor emzirdiği süre içinde yavru kedi maması yedirdim ben deneyebilirsiniz.