Sahiplendiremediğim Köpeğimi Nereye Bırakabilirim?

Merhabalar herkese, yaklaşık 3 yıldır evde köpek besliyorum. Tek başıma yaşıyorum ve köpeğime bakacak kimse yok. Aylardır sahiplendirmeye çalışıyorum ama ne yazık ki yuva bulamadım. 1 ay sonra yurt dışına çıkacağım ve ne yapacağımı bilmiyorum. Çipli olduğu için barınaklar da alamayacağını söyledi. Konuyla alakalı bilgisi olan var mı acaba

9 CEVAP

tengrist

çocuk istemeseler çocuğunuzu bırakacak yetiştirme yurdu arayacaktınız yani öyle mi yoksa hayvan diye mi böyle bir kenara kolayca atılabiliyor? oysa terkedilmek tüm canlılara aynı acıyı verir. çok üzüldüm sizi ailesi bilen o yavruya umarım siz onu bir yere bırakmadan güzel bir yuva çıkar

AhsenAise

Aslında yanitlamayacaktim size gayet zarif bir üslupla yanıt veren @tengrist isimli pati dostuna verdiğiniz yanıtin kabaligi beni tetikledi
Kedimiz ,köpeğimiz ,baligimiz , kuşumuz bizim evlatlarımız
Adana depreminde evlatlarima dışarı çıkın diye bağırırken oğlum kuşunun kafesini aldı kızım kediyi kucakladı ben kedi mamasını ,kendimizden ayirmadigimiz için " nereye bırakabilirim " gibi bir soru bizleri rahatsız ediyor
Bana da kaba yanıt verebilirsiniz ama başkaca yazmiyacagim size .
Umarım o evlat doğru insanı bulur

ssedef28

beraber gidin yurtdışına zaten çipi varmış

tengrist

@ssedef28 3 yıldır beslediği köpeği barınağa terk etmeye çalışan birisi sizce yurt dışına götürür mü?

Sezgek

Sokağa gidip öldürülecek bir çocuk daha yazık çok yazık

Sanırım okuduğunuzu pek anlamıyorsunuz. Aylardır sahiplendirmeye çalışıyorum ama uygun bir yuva bulamadım. Yurtdışında kalacağım yerle de görüştüm ve onlar kabul etmediklerini söyledi zaten o yüzden tüm bu çabam. Hepsini geçtim kimseden yorum yapmasını da istemedim. Yorumlarınızı kendinize saklayın lütfen. Konuyla alakalı bilginiz varsa dinlerim elbette. Ya da çok istiyorsanız size de sahiplendirebilirim. Ama onun dışında konuşmanıza gerek yok

yazık hayvana

Arkadaşlar duyarlı olmanızı anlıyorum. Ama tekrar söylüyorum aylardır uğraşıyorum zaten. Yurtdışına kanser tedavim için gideceğim. Konuşabileceğim herkesle konuştum ama yok evcil hayvan kabul etmiyorlar. Lütfen beni yanlış anlamayın ama boş boş yorum yapacağınıza işe yarayacak bir şey söyleyin. Ben de keyfimden yapmıyorum. Yorum yazan arkadaşlardan sahiplenmek isteyen olursa en azından işe yaramış olur hem de bu kadar üzülmez yanında olacağı için

sevila

Şuanda deli gibi cins kedi/köpek sahiplendirilmeye çalışıyor inst hesaplarından bakabilirsiniz artık scotish, russian blue gibi kedi cinslerini her mahallede görür olduk aynı şey köpeklr içinde geçerli. Bu dönemde pek sahiplendiremezsiniz inst ag ram sahiplendiriyor ilan verebilirsiniz sahibin den sitesinde paylaşabilirsiniz ama yine de pek umutlanmayın