Kedi Aknesi

BotanFirat

Kedim 9 aylık british cinsi ağzının hemen altında fotoğraftaki gibi akne gibi bitşey var bu nedir ve ne yapmamamız gerekir

7 CEVAP

Semme

Benim kedimin çenesinde siyah siyah çıkmıştı..mama ve su kabinin düzenli temizlenmesi lazım, plastik ise değiştirin. Veteriner bize normal eczaneden aldığımız gargara dan alıp iyice orayı temizleyin demişti. Hatta hala var kedimde. Onunla temizliyorum. Kayboluyor sonra geri cikiyor

BotanFirat

Mama ve su kapları seramik veterinere sorduk takip edin şuanlık bişeye gerek yyok dedi

ventricosa

Sebebini bulmak lazım eğer plastik ya da ağzı dar bir mama ya da su kabı kullanıyorsanız onu değiştirin, evdeki kendi yediğiniz besinlerden vermemeye çalışın, kullandığınız mama yüksek besin değerine sahipse veya kediniz az hareketliyse bu da sebep oluyor bu durumda gramajlı verin ve biraz hareket etmesi için teşvik edin uzaktan kumandalı bi fare olabilir ya da basit bir top olabilir peşinden koşabileceği benim kedimde de vardı bu şekilde düzeldi. Sebebini bulup düzeltmezseniz temizleseniz bile tekrarlar

sitedizayn

mama ve su kabı olarak çelik ve cam kullanıyorum bazen porselende oluyor en sağlıklı malzemelerdir.
akne için likit spreyli ilaçlar var biri cyristalin di yanılmıyorsam ama ucuz yollu batikon da işe yarıyor pamukla silebilirsiniz spreyli şeylerden çoğu kedi rahatsız oluyor kaçıyor.

pawlove

Crystalin antiseptik spreyle sabah öğlen akşam pamuğa bolca sıkıp temizle. Akşamları da Vet+Peace XtremeOil sür bir kaç güne iyilesir.

ventricosa

Crystalin öneren arkadaşlara katılıyorum, crystalin bulamazsanız dr animal da güzel bilginiz olsun hem akne için hem de gündelik göz ağız kulak temizliğinde kullanılabiliyor

Poki

Geçen gün kedim vazelin yaladı demişsiniz ondan olabilir mi acaba yoksa daha önceden mi vardı bu?bilemiyorum sadece bağlantı kurmaya çalışıyorum