Dişi Kedim Biraz Zayıf Kısırlastırınca Kilo Alır Mı

kısırlastırdıktan hemen sonra kısır maması kullanmasam birsey olurmu bide mesela

8 CEVAP

kısırlaşan kedilerde metabolizma yavaşladığı için kısır kedi maması önerilir yağ açısından düşük olduğu için düzenli bir şekilde kaliteli bir mama kullanırsanız zaten kediniz kilo alacaktır
ve kedinizin yaşı ve kilosu nedir acaba ?

Ozlemkopuk

Kilosu düşük bence yasina kadar yavru mama kullanmaya devam edip kilo almaya başladığında kısır mamaya geçmeniz kedinin yararına olacaktır

sitedizayn

7 aylık dişi kedi için normal bir kilo ama bir kaç gram fazla olsa da olur :)
erkek olsaydı 3,2 civarında olabilirdi.
evet kısırlaştırdıktan sonra kilo alımı olabilir ve hemen kısır mamaya geçmeyin kedinin durumunu gözlemleyin ihtiyaca göre kısır kedi veya light mama geçebilirsiniz.
benim 2 erkek kedim var hiç bir zaman kısır kedi maması kullanmadım hatta bir kaç üretici firmanın veterineri ile görüştüm kilo prolemleri yoksa kısır maması almanıza gerek yok demişlerdi.

kedim 7 aylık 2bucuk kilo falan

evet bana da zayıf geliyor

öyle yapacağım

tamam çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

edakaramel

benim kedim 2 yasinda olup sizin kedinizle aynı kilodaydı. kisirlastirdiktan sonra hemen kisir mamasına geçtik veteriner tavsiyesiyle royal caninle kilo aldı hemen😊 yinede veterinerinize danışın derim ama.