Kedim Her Gün Kusuyor

Aycadogru

British shorthair cinsi kedim yaz döneminde çok sık kusmaya başladı, mamasında ya da rutininde herhangi bir değişiklik yapmadım ancak son 3 4 seferdir kusmuğunun formu değişti. Bu tür kusmukla karşılaşan oldu mu daha önce acaba

7 CEVAP

Mini2019

fotoğraftan tam anlaşılmamakla beraber tüy kusuyor gibi. maltı bu dönemlerde gün aşırı veriyorum ben. Sizde tıkanma olmaması için acilen veteriner formunda bir malt kullanın. bu kadar kusmayla muhtemelen midesi de tahriş olmuştur. veterinere danışın bence

Aycadogru

Birazı tüy birazı mama gibi görünüyordu. Bu aralar her gün kusmaya başladı, normalde hep tüy olur ama bugün mamayla birlikte kustu. her gün malt veriyorum ama maltı değiştirsem daha iyi sanırım bir de hekim fobisi var gittiğimizde 10 gün kendine gelemiyor ama gidicez mecbur

tengrist

fotoğrafta tüy kusmuş gibi duruyor ama her gün kusacak kadar tüy biriktirdiğini düşünmüyorum, haftada 1 kusması bile sağlıksız bir durum. devam ederse bence de veterinere danışılmalı

Poki

Malt olarak ne veriyorsunuz? Gimcat değil sanırım. Verdiğiniz mama da önemli tabii. evet tüy yumağı kusmuş. Bu aralar her gün kusuyor demişsiniz ama bu çok normal gibi gelmedi bana bir cisim yutmuş da olabilir isterseniz bir veterinerinizle görüşün.

Aycadogru

Ya inanılmaz takıntılı bir kedi geçen sene yazın da sürekli kendini yalayıp yalayıp kusuyordu. Değerlerine baktırdığımızda bir sıkıntı çıkmadı sadece yazın yapıyor ama canımı sıktı
Teşekkür ederim fikirleriniz için

honeypie1

Hekim fobisi varsa yine veteriner hekime danışıp randevu öncesi sakinleştirici verebilirsiniz. Veteriner hekimlerin reçete ile verdiği sakinleştirici hap biliyorum. Epey faydası oluyor.
Benim kedimde de bu fobi vardı, şimdi kadın veteriner hekime gidiyoruz daha sakin ve çoğu muayeneye izin veriyor. Bazı kedilerin cins cins huyları oluyor. Bazısı erkeklere bazısı kadınlara farklı yaklaşabilir. Yabancı veteriner hekimlerin bu durumları anlatan bir videosunu izlemiştim.
Sorununuza gelecek olursam bir tüy yumağı görüyorum evet fakat her gün kusması kırmızı alarm. Bir tercih yapılması gerekirse ne olursa olsun veterinere gitmesi daha ağır basıyor. Bırakın biraz sinirlensin sonuçta sağlığı söz konusu.
Umarım durum kontrol altına alınır. Şifalar diliyorum. 🩷🎀

aslihan_e

Geçen sene yazın değerleri normal çıktıysa bu yıl da aynı olacak anlamına gelmez. Her gün kusuyorsa mutlaka veteriner yardımı alın, beklemeyin.