Royal Canin

sitedizayn

royal canin mamaların bütün çeşitlerinde ana protein kaynağı olarak kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri gösteriliyor, balıklı, tavuklu, kuzulu gibi hiç bir çeşidine rastalamadım ve bu bana tuhaf geliyor, bununla ilgili bilgisi olan var mı ?
ayrıca buğday, mısır, pancar küspesi gibi çok ucuz hammaddeler eklendiği halde çok pahalı.
ancak yorumlara bakıyorum bir çok insanda memnun nerdeyse hiç şikayet yok. benim hiç beğenmediğim bir kedi maması ama bilemedim.
bende mi bir yanlışlık var :)

4 CEVAP

tengrist

ben kedimi 10 yaşına kadar petshoptan açık mama alarak son 5-6 yıl da micho ile besledim sorsalar 10 yıldır besliyorum hiçbir şey olmadı turp gibi derdim. ama şimdi yeni yeni problemler ortaya çıkmaya başlıyor ve artık gücüm yettiği sürece kullanacağım en alt seviye mama ND.
şikayet konusu da biraz algı olayı. üst segment mamalarda tırnağı halıya takılsa hemen mamaya bağlayıp şikayetçi oluyorlar, alt segmentlerde veterinerlerden çıkamıyolar böbrek problemleri ve idrar yolları için ama mamada suç bulan yok

AhsenAise

Nasıl ki insanlar bir süredir organik gıda,kozmetik ürünleri vs e dönüş yaptı
Biz kuru mama kullanicilarinda da bu başladı 20 yıl önce ki ve aslında doğru olan besleme şekline geçiyoruz,eninde sonunda tüm kedi sahipleri de dönecektir düşüncesindeyim
Basit bir mantıkla
Ambalaja giren ,raf ömrü olan bir gıda sağlıklı olamaz x marka yahut y marka fark etmez,kedilerin bağışıklık durumuna göre kısa / uzun vadede sonuc maalesef hep hüsran oluyor

sitedizayn

benim kedilerim evde hazırladığım mamaları yeseler kesinlikle mama almam ama yemiyorlar, mama bağımlısı olmuşlar.
yavruyken başlamak lazımdı.

sitedizayn

@tengrist kaba hesapla kediniz 15-16 yaşında maşallah, hem açık mama hemde micho ile bu yaşa gelmiş.
bu yaşa gelmiş bir kedide yaşa bağlı olarak bazı problemler olması da doğal.