Kedim Gastrit

Kedimin 3 sene boyunca aynı mamayı yemesine rağmen. Mamayı asla öğütmeden çıkarmaya basladı son zamanlarda. Vet e gittik daha kolay öğütmesi için royal canin gastrointestinal kedi mamasını önerdi. Normalde aşırı iştahlı bir kedi olmasına rağmen yemesi azaldı ve kakasını değişik yapmaya başladı.
Bu marka mamayı kullanan var mı?

Bir de bir ara mamasını farklı bir mamayla karıştırıp azcık verdim bu da kusmaya sebep olur mu?

4 CEVAP

edakaramel

Yeni mamaya geciste kusmalar ve dışkı sorunu olabiliyor. eski mamasiyla yeni mamasını bi kac gun karıştırıp vermeniz gerekiyo midesinin alismasi için. royal canin iyi bir marka bi müddet daha beklemenizi öneririm.

CilekLily

Merhaba ben de kedimin kanlı kabız yapması üzerine veterinere gittim. Ondan üç gün önce de kedimin mamasını başka bir mamayla karıştırmadan hemen değiştirmiştim. Proplan veriyordum acana sipariş verdim acana grldi be direkt ona geçtim. Aslında bu yanlışmış veterinerimiz rc fibre Mamasını kedimin sindirimine yardımcı olacağını ve acananın Yüksek protein içeriğinden dolayı kedimin mamayı sindiremediğini bu yüzden dışkı yapmakta zorlandığını söyledi.1 ay kadar rc fibre mamayla devam ettim. Kaka da hiçbir problem yoktu. Ama bu mama sadece yetişkin kediler için olduğundan içim hiç rahat değildi. İçeriğine baktım içeriği yüksek lif oranlı yavru bir kedi için besleyici az ve büyük taneli bir mama. Kedim daha yavru olduğu için mamaları evde tek tek kesip vermek zorunda kalıyordum ve evde yeni aldığım içeriğinin Temiz olduğuna çok inandığım acana Mama duruyordu. Yavaş yavaş acana Mamayla karıştırıp vermeye başladım veterinerin verdiği rc fibre mamayı. Dışkısında herhangi bir problem yok şu sıralar acananın Oranını dediğim gibi rc fibre Yetişkin kedilere yönelik yavru kediler için besleyiciiliği az az olan bir mama eğer sizin kediniz yetişkin bir kediyse rc Mamayı gönül rahatlığıyla verebilirsiniz Besleyiciliğini iyi olduğuna inandığınız başka bir mama varsa rc ile Karıştırıp vermeniz de hiçbir sakınca olmayacaktır. En azından benim deneyimlerim bu şekilde. Mama kedimin sindirim sorununu tamamen çözdü fakat dediğim gibi üç aylık bir kedi için yetersiz vitaminlere ve minerallere sahipti sizde içeriğini araştırarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz benim gözlemlerim araştırmalarım bu şekilde geçmişler olsun🙏🫶🏽

CilekLily

Gimgat gastro intersinal paste onerebilirim bu arada ondan da cok memnunuz

Sueda1234

Benim kedimdede gastrit var hills gastro mamayi tavsiye edrrim royal canin yerine cok istahli yiyolar hemde cok iyi geldi kusmuyor baya zamandr