Kedi Aşıları

2 aylık kedi sahiplenicem aşılarına ne zaman başlanan gerekiyor ve fiyatları ne kadar yazar mısınız

12 CEVAP

Kjw

@kedilimadam Benim kedim tüm aşılarda halsiz olmayı bırak daha enerjik oldu,zaten fazla kuduruk bir bebek 4 aylık olmak üzere ve aşırı şımarık... Ama büyük kedim halsizlik yaşamıştı, hepsi farklı...

Ve bence evde yaşayan kedilerin aşıları ihmal edilmemeli,kedi bakmak sırf kapalı güvenli bir ortam ve yemek vermek değil, bütüncül olarak yaklaşmak gerek...Koruyucu tedbirleri almak her hayvan sahibinin görevi.

Derdedermanim

ilk gittiğinde iç parazit tedavisi yapıcaktır 50 tl bir hafta sonra karma aşı 75 tl bu aşı yine tekrarlanıcak 3 hafta sonra yine 75 tl gerisini yaptırmasanızda olur.Kedi lösemisi aşısı yok piyasada zaten kuduz aşısıda gereksiz bence evde yaşıyan hayvan için siz bilirsiniz tabi isterseniz yaptırabilirsiniz. İlk sene için bu kadar.

kedilimadam

@Kjw yaptırmamasını değil, 6ay sonrasında yaptırmasını önerdim.Aşıların ihmal edilmesi ya da önemsenmemesi gibi sorumsuzca bir öneride bulunamam.

Kjw

@kedilimadam Ben size demedim zaten, genel söyledim yanlış anlaşılma olmuş

cakil_18

Mantar da var ki bence yaptırın çünkü tedavisi çok zor ve insanlara da geçebiliyor. Fiyatı biraz daha yüksek ortalama 100 tl

cakil_18

2 aylıksa götürebilirsiniz.

rkyeda

Belediyenin Hastanesi'ne gotururseniz daha uygun fiyatlı oluyor. İç parazit 24 TL.

Kjw

Kuduz aşısı gereksizden ziyade yasal zorunluluk, yaptırmak gerekiyor... Ben karma aşılara 90 lira verdim ikisi 180 kuduz 70 lira 250 lira oldu toplamı.

kedilimadam

Kuduz aşısının yasal zorunluluğu şuradan geliyor.Bu aşıyı yaptırmazsanız ve kediniz bir başkasına zarar verirse, zarar gören kişi şikayetçi olduğunda eğer kedinizin kuduz aşısı yok ise ekstra ceza ödemek zorunda kalırsınız.Evden çıkamayan bir kedi ise, bu aşıyı geciktirebilirsiniz, şahsi önerim 6aylıktan önce uygulanmaması çünkü agresif bir aşı ve küçük kedilerde gerçekten çok fazla halsizlik yapıyor birkaç gün boyunca.

cakil_18

@Kjw Kesinlikle katılıyorum. Sonuçta bir canlı bakıyorsunuz ve maddi manevi emek gerektiriyor.

İlk aldığımda mı götürcem yoksa 3 aylık falan olunca mı?

Bide iç parazit derken iç dış birlikte yapılıyor değil mi?