Sağır Kedi Bakımı

CilekLily

Merhabalar üç aylık sağır bir kedim var. Ona en iyi şartlarda bakmaya çalışıyorum. Evde bazen beni görmediği zaman çok yüksek sesle miyavlıyor ve ben ona Göründüğü zaman koşarak yanıma geliyor bana tamamen bağlanmış durumda. Sığır kediler hakkında bakım önerileriniz var mıdır ne yapıp ne yapmamam gerektiği konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

5 CEVAP

umeyba

Merhaba benim de 3 aylık sağır kedim var. Bir aydır bakıyorum. Bir aylık tecrübeme göre birkaç şey söyleyebilirim. Ben sahiplenmeden önce kedimin sağır olduğunu öğrenince kardeşiyle birlikte sahiplendim birlikte arkadaş olsunlar diye. Aldığım en iyi karar olduğunu söyleyebilirim. Kardeşiyle oynadığı için hiç sıkılmıyor evde. Sizin de imkanınız varsa bir arkadaş daha sahiplenebilirsiniz.
Ayrıca Boynuna çıngıraklı tasma taktım. Evde kaybolduğunda nerede olduğunu çıngırak sesinden bulabiliyorum.
Uyurken direk dokunmamaya çalışıyorum. Çok çabuk ürküyor. O yüzden bulunduğu koltuğa dokunduğumda titreşimi anlayıp hemen uyanıyor ürkmeden.
Son olarak da olabildiğince oyuncaklarla oynatmaya çalışıyorum. Renkli oyuncaklı tasmalar, toplar çok ilgisini çekiyor.
Kardeşi sebebiyle ben sağırlığından dolayı hiç sıkıntı yaşamadım. Sürekli birlikte oldukları için gözüm arkada kalmıyor. :)

CilekLily

Biz de bi kardes almayi dusunuyoruz aslinda Lily yasina girsin diye bekliyorum onu gordukce cok uzuluyorum cani cok sıkılıyor diye dusunuyorum surekli. Evde yilbasi toplarindan tutup kedi otlu peluslar kapiya aslanli oyuncaklara kadar her seyi var keyifle oynuyor gun icinde ama dediginiz gibi kardes sart Lily’ e onun gibi sakin ve uysal bir cocuk bulmak lazim..

CilekLily

Biz de bi kardes almayi dusunuyoruz aslinda Lily yasina girsin diye bekliyorum onu gordukce cok uzuluyorum cani cok sıkılıyor diye dusunuyorum surekli. Evde yilbasi toplarindan tutup kedi otlu peluslar kapiya aslanli oyuncaklara kadar her seyi var keyifle oynuyor gun icinde ama dediginiz gibi kardes sart Lily’ e onun gibi sakin ve uysal bir cocuk bulmak lazim..

CilekLily

Biz de bi kardes almayi dusunuyoruz aslinda Lily yasina girsin diye bekliyorum onu gordukce cok uzuluyorum cani cok sıkılıyor diye dusunuyorum surekli. Evde yilbasi toplarindan tutup kedi otlu peluslar kapiya aslanli oyuncaklara kadar her seyi var keyifle oynuyor gun icinde ama dediginiz gibi kardes sart Lily’ e onun gibi sakin ve uysal bir cocuk bulmak lazim..