Kuduz Asisi Her Sene Vurulmak Zorunda Mi ?

Penthe

Kuduz asisinin koruyuculugu 3 sene diye duymustum ama vetler her sene yapmak istiyor cipli cipten takip ediliyor diyor.
Kedim ev kedisi yalnizca yazin koyde bahceye cikariyorum o da benim kontrolumde. Bir hayvanla temas etme olasiligi nerdeyse 0.
Yine de vurdurmali miyim ya da ne aralikta yaptirmaliyim?

1 CEVAP

Mini2019

Veterinerim, her yıl yaptırmanın gerek olmadığını söyledi. Yurt dışına çıkacaksan ya da uzun süre yaptırmayıp yaptırmalı mıyım diye şüphede kalırsan, titre baktır. Ona göre yaptırıp yaptırmamaya karar verebilirsiniz demişti.

ayrıca zorunlu olan bu aşının fiyatının 1000 TL olması da ayrı bir trajik olay..
Bu arada il Tarımın veterinerlik işlerinde ücretsiz yapıyorlar.