Kedi Maması & Karıncalar

z-senem

Merhaba,
Sokaktaki kedi mamasına karınca gelmemesi için bir öneriniz var mıdır?

3 CEVAP

Poki

Öncelikle mama koyduğunuz kaptan 1-2 tık daha geniş bir kaba su koyun, daha sonra mama kabını o su dolu kabın içine yerleştirin. Su koyduğunuz kap kısa ve dar olsun ki hem kediler rahat ulaşabilsinler mamaya hem de mamanın içine su kaçmasın. karıncalar mamaya doğru yönelip suyu görünce geri gideceklerdir.

esrab34

Metal kaba gelmeyebilir diye düşünüyorum benim evde normalde karınca olur ama mamalarda karıncalanma yok

z-senem

@Poki @Esrab34
Çok teşekkürler