Gençlik Hastalığı Atlattık

ZehraSila34

Merhaba arkadaşlar 2 yaşındaki kedim 20 gün önce gençlik hastalığı geçirdi çok şükür atlattık karma aşıları tamdı benim asıl sorum bir kaç haftalığına kuzenime bırakacağım onunda kedisi var bu bulaşma ihtimali hala devam ediyor mudur bu risk kaç gün devam eder

4 CEVAP

aslihan_e

Şu sıralar sakın bırakmayın, tam iyileşme sağlandıktan sonra en az bir buçuk ay kakalarında virüs saçıyorlar. Tam bağışıklık kazanma ortalama 3 hafta sürüyor, ondan sonra en az bir buçuk ay yaymaya devam eder. Evinize ise 1 yıl başka kedi getiremezsiniz, virüs bir yıl boyunca ortamda bozulmadan kalabiliyor.

ZehraSila34

Peki yaklaşık 9 saatlik bir yolculuk yapması onun için şu süreçte çok stresli olur mu

aslihan_e

O kediden kediye değişir, bazı kediler yolculuğu sorun etmiyor bazıları daha fazla stres oluyor. Kim ne derse şuan doğru olmaz, kedinize bağlı. Bir de bazı kediler yolculuğu sorun etmese de yabancı ortamda aşırı stres olabiliyorlar, o aşamada sorun yaşar mı bilemiyorum. Başka çareniz yoksa götürün bence ama günlük olarak birisi eve kontrole gelebilirse tabi ki kedi için en iyisi olur. Götürmeyi son çare olarak düşünmelisiniz çünkü 9 saat kedi için çok uzun bir süre, geri dönüşü de var. Birkaç haftalık olmasa da birkaç aylık olsa o zaman kesin götürün derdim.

ZehraSila34

Cevabınız için teşekkür ederim eğer götürütsem yaklaşık 20 25 gün kalıcaz şu an için tek çarem götürmek yolculuğun az stresli geçmesi için çabalicam umarım sorunsuz geçer