Kediyle Uzun Yolculuk

ZehraSila34

Kedisiyle uzun yolculuk yapan arkadaşlar bu yolculuktaki tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim nasıl daha az stresli geçer

6 CEVAP

dobisko154

Biz uzun yolculuğa çıkmadan önce karnını doyurduk, arabanın içini keşfetmesine izin verdik yola çıktıktan sonra da uyudu kumu koltuğun altına koyduk.Molalarda da çıkardık taşıma çantasında etrafı izledi.cok sorun olmadı bizim için klimayı da açarsanız sıcaktan bunalmaz

ssedef28

merhaba yola çıkmadan birkaç saat önce mamasını önünden alın arabada kusabilir çünkü. kediniz boxta stres oluyorsa çok miyavlarsa arkaya geçip kucağınıza alın ama elinizden kaçırmayın asla. benimki 4-5 saat boxta durdu hiç susmadı sürekli miyavlıyordu kucağımdan kaçar şoförü rahatsız eder diye hiç çıkarmamıştım daha sonra dayanamayıp arkaya geçtim kucağıma aldım miyavlamayı kesti dışarıyı izledi daha sonra yorulup kucağımda uyudu:)))) miyavlamaktan ağzı kuruduğu için parmağımla damla damla su vermiştim. tuvaletini arka koltuğa koydum ama hiç yapmadı tuttu eve gidene kadar

ssedef28

kedinin arabanın içinde dolaşması sizin için çok tehlikeli ve bagajda tuvaletini yaptırmak da aynı şekilde tehlikeli o anki stresle elinizden kaçarsa hiç bilmediğiniz bir yerde kediyi nerde nasıl arayıp bulacaksınız. kaza da anlık birşey kedinizin elinizden kaçması da

ZehraSila34

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

ventricosa

Kişisel aracınızla gidiyorsanız ve imkanınız varsa bagaja tuvaletini koyabilirsiniz ben uzun yolculuktan önce arabayı yıkatıyorum ve arabada dolaşmasına izin veriyorum zaten 1 kere alışınca sürekli ordan oraya gitmeyecektir. Ben yolculuk yastıklarından alıp arkada bagaj kısmının üstüne koyuyorum artık öyle bir hale geldik ki kedim direkt oraya gidip dışarıyı izleyerek yatıyor mama su veriyorum arada tuvaleti gelince miyavlıyor yakındaki benzinlikte durup bagajı açıp tuvaletini yaptırıyorum😄 arka koltuk ya da ön koltuk eğer boşsa kapıp uyuyor değilse arka tarafta yolculuk yastığına yaslanıp uyuyor. Eğer hava alan türde büyük kafesiniz ve onu koyacak yeriniz varsa arabada direkt onun içinde de uyuyabilir ama kediler genellikle camdan dışarıyı izlemeyi sevdikleri için uyandığı zaman ya arabanın önündeki cama ya da arka cama gidip dışarıyı izlerken de uyuyabilir. Özellikle ön cama geldiğinde önlem olarak yandaki koltuğun önüne bir yolculuk yastığı ya da katlanmış bir battaniye koyabilirsiniz. Bunlar tamamen kendi kedimde edindiğim tecrübeler paylaşmak istedim. Her kedi aynı değildir tabi ki, siz de kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda yolculuğu konforlu hale getirebilirsiniz

fatibadem

bir kedim yayıla yayıla gidiyor, bir kedim miyavlaması bağırma şekline dönüşerek gidiyor. Ne kadar sakinleştirici bitkisel damlalar alsakta hiçbir işe yaramadı. Kedi karakteriyle alakalı sanırım