Kedim Kuru Mama Yemeyi Bıraktı

Iremzcnnn

Kedim biraz zayıf bir kedi olduğundan 1.5 yaşında olmasına rağmen veteriner önerisi üzerine royal canin yavru mamaya devam etmiştik. Ancak artık yetişkin mamaya geçmek istediğim için nd markasını aldım karıştırdım. Kedim birkaç gün güzel yemesinin ardından yemeyi bıraktı kokluyor ancak yemiyor yanından geçerken yeltenip en fazla 1 veya 2 tane ağzına atıp geçiyor.Normalde de zayıf bir kedi olduğundan endişelenip yaş mama veriyorum. Ancak normalde yaş mama da yese kuru mamasına bu kadar isteksiz davranmazdı. Genel olarak tavuk aroması seviyor ama nd nin aldığım maması somonluydu acaba bu yüzden mamayı mı sevmedi anlayamadım

6 CEVAP

sitedizayn

proplan tavuklu iyidir ona geçiş yapabilirsiniz.

Gusu

Tavuğu sevmediği için olabilir. Kuru mamayı yemediğinde yaş mama ile beslerseniz kuru mamaya hiç geçiş yapmaz tekrardan.

Tavuklu kuru mama ile devam etmeniz daha doğru olur.

Gusu

**somonu sevmediği için olabilir. Kuru mamayı yemediğinde yaş mama ile beslerseniz kuru mamaya hiç geçiş yapmaz tekrardan.

Tavuklu kuru mama ile devam etmeniz daha doğru olur

balıklı mamayı her kedi sevmiyor benim kedim de somonlu aldığım mamayı zorla yiyor şuan tavuklu veterinerde kalmadığı için somonlu aldım bu biter bitmez tavukluya gececeğim cunku sadece tavuklu mama seviyor

pro planın kuzu etli mamasını alsaydınız keşke secici kediler icin her kedi severek yiyor nd yi her kedi sevmez

Iremzcnnn

Ya içeriklerine bakıp nd yi almıştım ama proplan tuzlu demişti veterinerimiz o yüzden biraz çekimser kalmıştım ben de .oldukça da pahalı genel olarak mamalar ben de ne yapacağımı şaşırdım çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için tavukluya geçiş yapayım ben de yeniden 💞