Kedili Evde Tatile Gitmek

Gusu

Merhaba. 8 aylık kısır erkek bir kedim var. Gün içinde evde hep biri olduğu için bize çok bağlı, evde 2 kişiyiz, birimiz evde olmayınca odalarda onu arıyor.
Kedişi sahiplenmeden önce bir tatil planlamıştık. Tatil geldi çattı.
Kedişi yanımızda götüremeyiz, çok stres oluyor arabada. İki seçeneğimiz var:

Evde bırakıp her gün 2 saat birinin gelip ilgilenmesi mi, yoksa başka kedili bir eve -orada da evde hep bir insan var- göndermek mi?
10 günlük tatil için hangisi daha uygun?

3 CEVAP

tengrist

Evde kalıp birinin ilgilenmesi çok daha iyi diğer hatayı yaparsanız kedinizi geri aldığınızda çok uzun bir süre toparlayamazsınız ve o evdeki kedilerin de huzuru kaçar

kendi evinde kalsın bildiği ortam. başka ortamda daha çok strese girer. terkedilme psikolojisine girer.

kmertingen

Bu tarz durumlar için 2. kedi kesinlikle şart. Gönül rahatlığıyla tatile gidilebiliyor, en ufak bir psikolojik etkisinin olduğunu da düşünmüyorum.