Kedimi Yeni Mamaya Nasıl Alıştırabilirim

Arkadaşlar 5 yaşında British Long Hair kedim var ve kediyi daha yeni kısırlaştırdık yaklaşık 3 hafta fln oldu. Kedim kısırlaştırılmadan önce N&d nin Morina balıklı ve portakallı yetişkin kısır olmayan kedi maması yiyordu kısırlaştırıldıktan 3 hafta sonra ise yani daha 1 gün öncesinde yeni mamaya geçtik N&d nin Somonlu yetişkin kısırlaştırılmış kedi mamasına geçtik ama sorum şu kedim bu mamayı sevmedi yemiyor bende bu mamayı yemesini istiyorum nasıl alıştırabilirim

1 CEVAP

CilekLily

Merhaba ben de yavru kedim icin mama sorunu yasadim. Eski mamasina yeni mamasini karistirip verebilirsiniz ya da yeni mamasina azicik sevdigi macundan koyabilirsiniz veya vitamini odul mamasini vs. Bu sekilde alisacaktir zaten eninde sonunda acikinca mamayi yemeye devam edecektir. Umarim duzelir mama sorunu gecmis olsun🥲