Ne Zaman Yıkamalıyım?

Ssedamiyav

Kedimi yıkamam için tüm aşıları bitmiş mi olması gerekiyor?

4 CEVAP

Yokudur

Bence kedinizi mümkün olduğunca yıkamayın. Veterinerimiz çamaşır suyuyla bile yıkasanız onun kendini temizlediği kadar temizleyemezsiniz demişti :)

Bilgeylmz

Yıkamanız icin sebep nedir? Kediler çok yıkanmaz. Aşılarla alakası olduğunu düşunmüyorum. En fazla 1 ila 2 ayda yıkanması gerekiyor. Yıkamasanız daha iyi. Kedilerin deri yapıları yıkanmaya müsait değil zaten. Çamur, yağ vs gibi şeylerle temasa geçerse yıkayın.

onuralpaslan

Kedi dili antiseptik özelliğe sahiptir Antiseptik demek hastalığa yol açan bakteri vb tek hücreli canlıları yok eden demektir bu sebeple kedinizi yıkamanıza gerek yoktur. kediniz herhangi bir deri hastalığına sahip değilse eğer. aşılarla kediyi yıkamanız arasında bir bağıntı yok bu yüzden çok ılık bir suyla yıkabilirsiniz çok yavru değilse eğer kediler için üretilen şampuan la

Ssedamiyav

Teşekkür ederim. Yıkamayı düşünmüyorum zaten henüz küçük, sadece öğrenmek amaçlı sormuştum sağolun