Kedim British Shorthair Mi Yoksa Chartreux Mu? :)

Yokudur

Arkadaşlar 2.5 aylık bir minnoş sahiplendim. Veteriner british dedi ama bugun internette gezerken chartreux cinsine de çok benzettim. Sizce?

8 CEVAP

dollfacepersian

İkisi de değil bence yüz tipi ve göz rengi iki ırka da uymuyor çünkü. Bu renkte british lerin göz rengi her zaman kehribar/turuncu renkte oluyor. Chartreux ise zaten sadece gri renkte ve kehribar/tutuncu göze sahip bir ırk.

Bence bu bebek ancak mavi Rus olabilir http://www.juen.com.tr/irkDetay.aspx?PTT=2&ID=61
Yada gri renkli domestic shorthair (yerli kısa tüylü melez kedi anlamında)

Bilgeylmz

Bence %80 russian blue. Olmayabilir ama benim kedimin bebekliğine çok benzettim profilden bakabilirsiniz:]

Yokudur

Bu arada bebeğimi bu site sayesinde sahiplendim :)))

onuralpaslan

bendeki russian blue ona benziyor mavi rus olabilir aynı hemen hemen çünkü

hoya

bence korat,
mavi rusların gözü mavi oluyor genelde galiba

onuralpaslan

hoya ; bendeki göz rengi yeşil bazıları yeşilde olaibliyor rusa benzettim benimkiyle aynı diyebilirim

Yokudur

Ben de gözlerinden dolayı araştırma yapmaya karar verdim britishler hep turuncu kehribar renk. Benim minnoşum yeşil renk :) bilemedim ya merak da uyandırdı :)

cakil_18

Britishlerin de çok küçükken açık yeşil oluyor ama büyüdükçe sarılaşıp kehribara dönüyor. Ama sizinkinin yüzü de britishe çok benzemiyor bilemedim :) Sağlıklı mutlu bir ömrü olsun.