Kedim Herşeyi Yiyor

eemin

kedimi açta bırakmıyoruz ama evde yerde ne bulursa yiyor 1 cm kalınlıgında ip yedi az önce defalarca oldu böyle bişey tekstil işi yapıyoruz eve iş getirdigimiz oluyor o zaman mesela 50 cm boyutlarında ince ip yemişti dışkısından çıkmıştı veya kustugu da oluyor , geçen hafta dışkısından ince demir çıktı kan yoktu nasıl oldu da ne zaman yedi onu evi hergün süpürüyorum da kedisi böyle olan varmı

4 CEVAP

mama değişikliği iyi gelir böylece iştahı azalabilir.

Beydac

Bunu her yapmaya çalıştığında sert bir şekilde hayır diyin ancak o şekilde bırakabilir bu durumu. Bizim de aynıydı 2 ay boyunca sürekli hayır dedim ancak o şekilde bıraktı bu huyu

aslihan_e

Biraz daha dikkatli olmalısınız, ameliyatlık olabilir ipi çıkaramazsa.

somnium

1.5 yaşındaki kedim, sahiplendiğimizden beri(3 aylıkken) sizin yavrunuz gibi her şeyi ağzına atıyor. Ve ne yazık ki bunun tek çözümü, epey dikkatli olmanız ve her gün iş getiriyorsanız sonrasında süpürgeye çekmeniz. Kaldı ki benim kedim bir tık yaramazlıktan, en son dış kapıya soğuk gelmesin diye çektiğimiz aparatı nasıl fark ettiyse alttan patileriyle kopartarak ağzına atıyordu. Biz de evi ona uygun hâle getirerek, tehlikeli şeyleri(ip, lastik, plastik vb.) çekmecelere kattık. Size de tavsiyem evinizi buna uygun dizayn etmeniz. Yorumlardaki arkadaşın “hayır” demesi ise tamamen karakter meselesi. Benim kızım aşırı meraklı, ki veteriner hekimin bile “ilk defa bu kadar meraklısını görüyorum” demişliği var. O yüzden de her şeyi ağzına indiriyor. “Hayır” asla sökmüyor. Ama eğer sizin kedinizde bu “hayır” komutu işe yarayacaksa deneyin, yine de her ihtimale karşı evinizi korunaklı hâle taşımayı unutmayın. Ve lütfen aile bireylerini, eve gelen misafirlerinizi de bu konuda uyarın.