Kedimiz Karamel Kısırlaştığı İçin Mama Değişikliği Yapmamızı Önerdi Acil Mama Önerileri...

kedimiz Karamel kısırlaştığı için veterinerimiz mama değişikliği yapmamızı önerdi ve nature's variety mamanın iyi olduğunu söyledi
Nature's Variety kullanan var mı...

4 CEVAP

sitedizayn

bence hemen kısır kedi mamanıza geçmenize gerek yok, bir süre geçsin izleyin kilo alıyor mu almıyor mu ona göre kısır kedi mamasına geçersiniz.
iki kısır erkek kedim var normal mama kullanıyorum çünkü kilo problemleri yok.
Nature's Variety kullanmadım ama içeriğine göre çok pahalı, veterinerler de özel durumlar haricinde mama önerisi yapmamalı çok saçma.

normal mama kanlı ishal ve kristallenme yapmıyor mu

ventricosa

Arkadaşa katılıyorum, bence de çok çok önemli değil çok kötü bir mama değilse. Bana da gittiğim bir veteriner söylemişti bu şekilde. Kısırlaştırılınca protein ve mineral oranını gramajla kısabilirsiniz hangi mamayı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bir araştırın internet sitesine bakın kısırlaştırılmış kediler için ve sizin kedinizin kilosundaki kediler için ne kadar tavsiye ediliyor diye. Bu şekilde verirseniz problem yaşamazsınız diye düşünüyorum. Mesela bazı mama markalarının tüm yaşam evreleri için mama üretmesinin sebebi bu gramajla halledilebiliyor. Mama değişimi zor oluyor, kediniz şimdiki mamadan memnunsa ve içeriği temizse kullandığınız mamanın bence dediklerimi düşünün

Optimeal kullanıyoruz