4 Yaşında Kedimi Kısırlaştırmalı Mıyım

Ati74

Merhabalar kedim 4 yaşında Scottish cinsi. Küçük bir şehirde yaşıyorum bu sebeple hangi veterinere gittiysem ekonomik olarak yaklaştılar. 4 veteriner değiştirdim ve hepsi de kedimde olmayan sorunları varmış gibi söylediler.
Kedim biraz zayıf, bu sebeple de kısıtlaştırmaktan korkuyorum ve veterinerlerle yaşadıklarımdan sonra da güvenemiyorum.

4 yaşında olmadı sebebiyle de çekiniyorum yardım edebilir misiniz 🥹

4 CEVAP

Biran önce kısırlaştırmanız daha iyi olucaktır yaşı ilerledikçe operasyonu zor olabilir hem daha sağlıklı olacak hem kilo alacak zamanla. Her veteriner ayni sorunu söylediyse mutlak doğrudur ama hepsi farklı farklı hastalıktan bahsederse orda bir sıkıntı var demektir tanıdıklarınızı tavsiye edeceği veterinere gitmeniz daha sağlıklı olacaktır bana göre hem veterinere de söylediğinizde tvsiye üzerine geldiğimizi daha ilgili davranıcaktır gerçekten dağlık sorunu varsa kedinizde önce tedavi sonra operasyon dicektir pet hastanesi varsa oraya da gidebilirsiniz Allah yardımcınız olsun .

Sabisim

Bence kilosu uygunsa kısırlaştırma için gerekli testleri yaptırıp sorun yoksa kısırlaştırın. Bende kedimi o yaşlarda kısırlaştırmak zorunda kaldım çünkü sahiplendiğimde tahmini 4-5 yaşlarındaydı ve kısır değildi. Bir sorun olmadı çok şükür. İkimizde rahat ettik.

sitedizayn

alt kat komşumuz 5 yaşında dişi kedisini kısırlaştırdı bir sorun olmadı, ufak tefek bir kediydi.
bazen sokakta belediyenin yeni kısırlaştırdığı kediler görüyorum gayet sağlamlar, zayıf ve sokakta yaşadıkları halde.

kedimiz Karamel 4 yaşında 26 haziran da kısırlaştırma operasyonundan sonra daha sakin ve sevgi dolu olmaya başladı kısırlaştırma kedinizin ömrünü 9 ila 13 yıl uzatıyor.