Yavru Kedi Mama Konusunda Çok Seçici

Sokaktan sahiplendiğim kedicik mama konusunda çok seçici diğer yavrular gibi herşeyi yemiyor onlara özel hazırladığım içine kıyma bile koyduğum mamayı yemiyor sadece sucuk sosis salam ve kuru mama yiyor ne yapabilirim bu huyunu değiştirmesi için pirinçli yumurtalı kıyma hazırlayıp verdim yemedi diğerleri bittirdi ve herşeyi yerler poğça ekmek içi bile ben yerken gelirler isterler ama diğeri gikoklayıp gider sokaktan sahiplendim halde 3ünüde neden bu çocuk böyle değişirmi yoksa böyle mi kalıcak yardımcı olurmusunuz 5yaşında kedim var evde ben sürekli yaş mama alamam ki bu küçüğe napıcamı şaşırdım aç bırakmakta istemiyorum mecbur kalıp yesin diye kıyamıyorum 😔

10 CEVAP

Bahçemde besliyorum ev yemekleri vermiyorum onlara özel hazırlıyorum ama yemiyor söyledim gibi sadece sucuk sosis salam kuru mama ve hazır yaş mama seviyor hasta olsa hiç yemez halsiz ve iştahsız olur keyfi yerinde çok oyuncu ama çok yemek seciyor bu durum beni zorluyor ne vericeğimi şaşırıyorum ...

Realbadvroken

Sucuk sosis salam vermeyin lütfen parazit yapıyor ve sucuk çok baharatlı ve zararlı. Benimde bahçede baktığım yavru var aşırı seçici yaş mama yavrularda ishal yapıyor çok sık vermemek lazım zaten Royal canin kuru mamaya bayıldı belki o da sever açık mama alabilirsiniz 100 liraya bile alsanız bir süre götürür o mama kediyi

Beydac

Kediye evde mi bakıyorsunuz? Bir hastalığı olabilir o yüzden iştahsızlık vardır. Ev yemeklerini mümkün olduğunca vermeyin

sitedizayn

kuru mama ve yaş mama seviyor yazmışsınız daha normal ne olabilir ki, kuru mamaya devam edebilirsiniz yaş mamayıda azaltırsınız sorun olmayacaktır.
sucuk, sosis, salam yaş mamadan pahalıdır :) ve kesinlikle vermeyin kediler için çok zararlı, insanlar içinde zararlı zaten.

BLCNuray

Her kedinin kişiliği farklı oluyor. Bazı yerken bazısı sevmiyor.

Evde kendim hazırlıyorum yaş mamayı kedilerine 4tane çocuğum hepsini kuru mamaya alıştıramam zorlar beni hayat şartları belli ve çalışmıyorum ... Benim hazırladığım yaş mamadan yemeye alışmasını istiyorum onun tabağını ona özel hazırlamak zorunda kalıyorum daha fazla tavuklu çiğerli anca öyle kabul etti böyle devam etmem gerekicek biraz zor çocuk 😊

sitedizayn

evde hazırladıklarınızı yemeleri daha güzel keşke benimkilerde evde hazırladığım yaş mamaları yeseler ancak evde hazırlananları yeselerde biraz kuru mama desteği yaparsanız daha iyi olur.
evet hayat şartları belli ama bonacibo gibi ucuz maliyetli bir mama alabilirsiniz belki.
bonacibo ucuzdur ama iyidir, fabrikadan satış yaptıkları için ucuza geliyor.
ben evde tavuk, ciğer vs pişiriyorum benimkiler yemiyor malesef.

Her kedi aynı şeyi sevmiyor maalesef. Kimisi somonlu kuru mama severken kimisi sadece tavuklu kuru mamayı tercih ediyor. Kediler cok tuhaf canlılar gerçekten mesela benim kedim tavuklu kuru mama sever ama asla haşlanmış tavuk yemez

Vermiyorum merak etmeyin yavru kedi için kuru mamada aldım veriyorum 3 tane oldukları için hem yaş mama hem kuru mama veriyorum sadece kuru mama verirsem alışırlarsa başka bişey yemezler evdeki kedim sadece kuru mama yer hepsi kuru mamacı olursa 4keriyr bakmam zor olur

Cngzhn

Son durum nedir , sokaklard sürekli ayni besinleri yedigi icin bir bilinç oluşmuş olabilir istemsizce , zamanla duzelir diye dusunuyorum ..