Kediyi Yeni Bir Eve Alıştırmak

Beydac

Merhaba yakında evleneceğim ve kedimle birlikte yeni bir eve geçeceğim. Kedimi de götüreceğim, erkek arkadaşımın da bir tane kedisi var. Nasıl bir yol izleyebiliriz? Hem yeni ev, hem de yeni bir kedi. Benim kedim kalp hastası en ufak stresle atlatmak istiyorum, ne önerirsiniz?

3 CEVAP

blue_hpood

önce kedilerin ayrı ayrı evi boşken ara sıra götürüp koklatılması sağlanabilir. kedinizin huyunu biliyorsunuzdur, benimki ne yeni eve ne de yeni kediye pek tepki vermiyor. eğer böyleyse pek korkacak bir durum yok fakat fazla tepki veriyorsa, kediler birbirini görmeden haftada iki üç kez yeni eve götürülüp bir süre evi tanıması sağlanabilir, o evde ödül maması ve yaş mama vermeniz de iyi olur. ardından sizin kediniz evde değilken diğer kedi sizin evinize gelip kedinizin kokusunu alması sağlanabilir, sizin kediniz de eşinizin evine götürülüp o ortamı evde kedi yokken koklaması sağlanabilir. ardından ikisinin de baskın olmadığı yeni evde yan yana getirip gözlemleyebilirsiniz. bunları bir iki aya yayarsanız birbirlerine alışmalarını kolaylaştırabilirsiniz. yani ilk birkaç hafta boş eve götürüp birbirlerinin olmadığı zamanda o evi koklamalarını sağlayıp ardından bir iki hafta da kediler evde yokken birbir ortamlarını koklamalarını sağlayabilirsiniz. en son bir hafta kadar da yeni evde yan yana getirip gözlemleyebilirsiniz. bu şekilde hem alışmalarını sağlarsınız hem kolay olur, gözlemleyip önlem de alabilirsiniz. tabii kedinizi tanımak da önemli. iki kedi de vurdumduymazsa işiniz daha kolay:)

sitedizayn

sakinleştirici macunlar var bir süre kullanabilirsiniz

Beydac

Önerileriniz için çok teşekkür ederim🙏🏻 sakinleştirici yasak kullanamıyorum maalesef