Köpeğim Zehirlenir Mi? Acil Yardım

sevgisanli

Merhaba bugün köpeğime babam kene ilacı sürmüş ve ben sürdüğünü unutup onunla oynadım sonra ıslaklık gelince elime hatırladım kene ilacı sürdüğünü, oynarken ağzına dokunduğumu hatırlamıyorum ama sopayı atıp getirmesini istedim ve o sopaya kene ilacına değmiş ellerimle dokunmuştum, aynı zamanda cesur o sopayı baya ısırıp parçaladı, lütfen cevap verin bir risk var mıdır???

6 CEVAP

Muzeyyennb

ilaç ağzına geldiyse tabiki de zararlı. Direk veterinere götürün.

sevgisanli

ağzına gelip gelmediğini bilmiyorum fakat elimle ilaca dokunup sonra o elimle attığım sopayla sopa yakalamaca oynadık ve o sopayı baya parçaladı bir de boynunun alt taraflarına dokunmuştum sevmek için

sevgisanli

ayrıca bu saatte burada açık veteriner bulmam mümkün değil

sevgisanli

arkadaşlar lütfen yardımcı olun bu arada sopayi atmadan once elimi toprakla silip islakligi gidermistim

o kadar az miktarda ilaçtan zarar geleceğini sanmıyorum ama yine de emin olmak için veterineri arayıp sorabilirsiniz. :)

dksahmat

korkma bişey olmaz
halsizlik kusma yani zehirlendiyini gösteren işaretler ilk 6 saat içinde olmassa bişiyi yok demek dir rahat ol