Kedim Kakasını Kapatmıyor.

E_Thor

Merhaba, 1 yaşındaki kedim son 1 aydır kakasını kapatmamaya başladı. Tuvalet kabı yeterli büyüklükte, kumu da yeterli seviyede. Yediği önünde yemediği arkasında. Her sabah güzelce tuvalet kabını temizlerim, mamasını ve suyunu tazelerim. Oyun oynarım, yalnız bırakmamaya dikkat ederim.. Grev mi yapıyor, hoşuna gitmeyen bir durum mu var anlayamıyorum. Sebebi ne olabilir ?

1 CEVAP

aslihan_e

Kısır değilse bilerek bırakabilir. Özellikle başka kedilere burası benim yerim demek için açık bırakırlar. Bazen de tuvaleti zamanında temizlemezseniz veya başka kedinin çiş kokusu olursa, bir iki kez bile denk gelseler rahatsız oldukları için yapıp kaçıyorlar.