Ensesinde Kabuklu Yara

2 kedim var ve birini severken ense kısmında sert bir şey hissedince baktım ve kabul bir yara gördüm. Mantar mı acaba şüphesinden dolayı diğer kedime de baktım ve aynı noktada bu kadar büyük olmasa da yara olmuş ama deriden ayrılmış ve altı iyileşmiş galiba ama hala çok küçük bir kırmızılık var. Bu ne olabilir? Bugün veteriner kapalı olduğu için götüremiyorum.

3 CEVAP

aslihan_e

Yakınlarda aşı falan enjeksiyon yaptırdınız mı?

Hayır

Tekrar baktım. Galiba yara çok büyüktü, o kısımda tüy dökülmeyince farketmemiş olabilirim. Resimde belli olmuyor ama kabuk baya dışarı doğru büyük. Muhtemelen mantar değil. Sert kaşımış veya gece koşturmacada bir yerlerden geçerken sürtmüş olabilir.