Yavru Kedileri Kuma Alıştırma Yardım Lütfen

Merhaba bebeklerimiz 35 günlük oldular, kuma alıştırmaya çalışıyorum fakat başarılı olamıyorum sanırım kum kabına koyuyorum sürekli patileriyle kazıma hareketi de yapıyorum kumda oynuyorlar ve uyuyorlar kabın içinde 2 gün kuma idrarlarını yaptılar ama bugün bebek alt açma bezine yapmışlar çişlerini düzenliliği nasıl sağlarım nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz

4 CEVAP

z-senem

Her uyandıklarında, her mama yediklerinde, her su içtiklerinde, her tuvalet pozisyonu aldıklarında birkaç gün kumun üzerine koyabilirseniz eğer, o şekilde hemen alışmıştı benim 1 aylık yavru kedim.
Öncesinde hep yattığı mindere yapıyordu.

kumun üzerine koyun ve popoya ıslak pamukla masaj yapın. çiş kaka yaparsa temizlemeyin ve sabırlı olun. mutlaka alışır:)

Çok şükür alıştılar galiba bi ara kum kabında uyuyorlardı ama artık Kuma da yapmaya başladılar, arada bir alt değiştirme bezine yapıyorlar

Coconutbey

Fırsat buldukça sürekli kuma koyun bence özellikle besleme yaptıktan sonra kazıma hareketi de yaptırın zaten zamanla alısacaklardır