Kabız Kedim İçin Ne Yapabilirim?

mincir3

2,5 ay önce kedim kabız oldu veterinere götürdüm tedavi uygulandı ve dışkısını normal yapmaya başladı ama sonra yine kabız oldu, şırıngayla su verdiğimde daha iyi yapıyor. Sizce normal mi yaz olduğu için, bir daha veterinere götürmeme gerek var mı yoksa şırıngayla mı devam ediyim? Dışkısı çoğunlukla bir parmak boğumunda ve koyu kahverengi-siyah tonlarında, cevaplarsanız çok sevinirim

2 CEVAP

aslihan_e

Çorbalık yerinden tavuk haşlayın, soğumaya yakın yağları üste çıkıyor, yağlı suyu üstten kaşıkla tabağa alıp onu şırınga ile içirin kabız falan kalmıyor. Marketten keçi sütü kefiri bulabilirseniz bağırsaklarının düzenli çalışmasına yardımcı olabilir, keçi sütü kedilere daha uygun ama bulamazsanız inek sütü kefiri de olur.

mincir3

kedim çok az yoğurt yediğinde bile onu çıkarıyor. keçi sütü kefiri de dokunmaz mı midesine? cevapladığınız için teşekkür ederim