Acil Köpeğimi Kene İlacı Verildikten Ne Kadar Süre Sonra Yıkamalıyım?

sevgisanli

merhaba köpeğime dün kene ilacı sürdük ve bugün başka yere gitmemiz gerekiyor, cesuru yıkamalı mıyım ya da yıkayacaksam sadece suyla mı yoksa sabun da kullanmalı mıyım yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler:)

2 CEVAP

Veranifer

Kene ilcaini bilmiyorum ancak asilardan bile sonra ilk 2 gun yikamayin diyorlar bence bir gun daha bekleyin

dksahmat

dış parazit uygulaması ndan 3 gün sonra yıkaya bilirsiniz çünki ilaç 2 gün içinde etki ediyor 1 günde ne olur ne olmaza ayırıyosunuz yani 3. gün yıkaya bilirsiniz daha önce yıkamak etki etmiyor parazitler daha ölmemiş ola biliyor lar