Kedim Siyah Dışkılıyor

pelyil

Cuma günü kedim pire ilacından dolayı zehirlendi, bugün de dahil üç gündür veterinere gidip geliyoruz gün gün toparlıyor, cuma ve cumartesi gecesine kadar hiçbir şey yemeyip içmediği için dışkılaması ve çişi olmadı hiç ama cumartesi gecesi biraz su içtikten sonra çişini ve kakasını yaptı. Kakası sıvı ve katı şeklinde, sıvı kısmı kopkoyu yeşil ve katı olan kısmı da siyahtı veterinere söylediğimde iyi bir şey olmadığını söyledi tekrardan serum takviyesi yapıldı bugün ve üç tane de iğne vurdu. Bugün daha iyiydi, benimle oyun oynadı kendi isteğiyle su içip yemek yedi biraz. Kendini yalamaya falan başladı, veterinerden geldiğimizden beri de üç kere çişini yaptı ama hala kakasını yapmadı. Az önce fark ettim siyah değil de koyu bir kahverengi akıntı şeklinde poposundan, çişini yaparken gelmiş kuyruğuna bulaşmış. Zehirlendiğinden dolayı mı böyle dışkısı geliyor? Veteriner endişe yapılacak bir şey olmadığını söyledi ama bir çay kaşığını doldurmayacak kadar küçük ve sıvı olunca bu sefer biraz korktum. Yarın tekrardan kontrol için veterinere gidicez ama ben yine de sormak istedim, o zehri vücudu atıp yavaş yavaş toparlamaya başladığı için o renkte ve sıvılıkta geliyor olabilir mi? Daha önce yaşayan var mı?

1 CEVAP

aslihan_e

O yaptıkları iğneler kediyi ishal yapıyor, bizim veterinerimiz iğneyi yapınca ishal olacaklarını söylemişti, hatta her yer kaka olur diye kutularında tut dedi ama benim çocuklarım altlarına kaçırma korkusu ile gece tuvaletlerinde uyumuşlardı. İshal gelmesi normal yani.