Patisi Ezilmiş Yavru Sokak Kedisi

Glexio

Evimin önünde beslediğim yavru kedinin patisi ezilmişti bende hemen veterinere götürdüm röntgen çekildi parmağı kırılmış ameliyat olup düzeleceğini söylediler ameliyat günü götürdüm geri almak için gelince ameliyat olmadığını kedinin patisinde sinir kaybı olduğunu ve yaranın açık olup temizleyip sardığını söyledi ve her 2 günde bir gelip sargısını değiştirceğini söyledi ancak kedi yemek yemiyor su içmiyor koluna sardığı sargı yüzünden hareket bile edemiyor içim gidiyo onu öyle görünce ilk defa veterinere gittim acaba doğru mu yapıyo yoksa para alamayacağım diye ilgilenmiyo mu anlamış değilim sokak hayvanı diye indirim yaptılar yani para vermiyo değilim fotoğraf atabiliyosam atarım kedinin ne yapmam lazım nasıl düzelir bu hayvan

3 CEVAP

aslihan_e

Kendisi yemiyorsa siz şırınga ile yiyip içirin, aç kalmasına izin vermeyin. Başka veteriner görüşü alabilirsiniz içiniz rahat etmiyorsa.

Glexio

yani elimden geldiğince yediriyorum ama o sargı bezi çok rahatsız ediyor hayvan ayağa bile kalkamıyor sadece bileğinde olan bi sorun için neden bütün kol sarılır ki

aslihan_e

Kan akışının yerinde olmasına dikkat edilmeli, bazen çok sıkı sarmalar bacak kaybına neden olabiliyor. Veteriner sargı değiştirirken kedinin rahatsız olduğunu anlatın. Büyük ihtimalle üst kısımdan destek alması için üste kadar sarmıştır, aslında kalkmaması daha iyi olur, üstüne bastıkça tekrar tekrar zarar görebilir ama mama yememesi iyi değil.