Yavru Kedimin Diskisinda Kan

Tugbasutlac

4 aylik yavru kedimin diskisindan kan geliyor 2 aydır veterinerimizde görüştük 1 ayi gecgin gastro mama kullanıyoruz hala ara ara kan geliyor veteriner hekim birsey yalar yada yer dedi 2 haftadır sıkı takip içindeyiz hala kan var bilgisi olan yardımcı olabilir mi

10 CEVAP

CilekLily

Mukuslu kakaya benziyor bence veterinerinizle tekrar gorusun. Çünkü kedilerde özellikle yavru kedilerde dışkıda kan olması çok ciddi problemlere yol açıyor. Malt Verebilirsiniz. Bağırsaklarda tüy birikmiş olabilir veya kedinizin poposuna bakın popodan gelen bir kanama olabilir. Normalde kedilerde dışkıda kan görünmesi çok tehlikelidir bu durumun iki aydır devam Ediyorsa mutlaka tekrardan hekiminize danışın. Rc fibre mama mı kullanıyorsunuz?

Esila46

Yani kedilerdede durum boyle mi bilmiyorum ama bebegimde mukus kan oluyordu dışkısı da oyle durumlarda alerji oluyor. Kedilerde de ayni mi bilemiyorum veterinere sorabilirsiniz. Geçmiş olsun

Tugbasutlac

@cileklily rayal canın gastrointestinal

Tugbasutlac

@@esila46 teşekkür ederiz

CilekLily

@tugbasutlac evet veterinerinz bize de mamayı önermişti. Ama ben o mamayı direkt vermek yerine asıl kendi maması ile karıştırıp vermeyi tercih ettim çünkü benim kedim daha yavru ve o mamanın çok fazla bir besleyiciiliği yok yavru kediler için. Belki sorun Bağırsaklarla veya mide ile alakalı değil başka bir şeydir eğer hala devam ediyorsa götürmenizde fayda var. Önceden hangi mamayı veriyordunuz?

CilekLily

Gimgat gastro macunu var onu tavsiye edebilirim haftada iki Veya üç kere kedinize verebilirsiniz Bağışıklığı düşen kediler için güzel bir macun açıkçası ben memnunum. Kedinize Normal tüy yumak önleyici matlar da kullanıyor musunuz?

Tugbasutlac

@cileklily gimcat malt kullanıyoruz tuy yumağı için gastro macunu deniycem veteriner ile konuştuğumuzda 10 gün daha deneyelim mamayi dedi denemedeyiz ayni şeyleri soylerlerse veteriner değiştirmeyi düşünüyorum daha önce royal canin tavuklu mamasını kullanıyordum sanırım sizde aynı sorunu yaşadınız nasıl çözdünüz bu sorunu

CilekLily

Ben kedimi ilk sahiplendiğimde zaten çok kötü bir yerden sahiplendim ve eve getirdiğimde Proplan Kit’in mamayı verdim. Kedim 2.03 günde bir kaka yapıyordu ben bunun normal olduğunu düşünüyordum daha sonra propla’nın içeriğine baktığımda içeriğini beğenmeyip acana Mama almaya karar verdim bu mamayı da bir anda değiştirince kedim sindirimsel problemler yaşayıp kanlı kabız oldu. Aynı sizin kedinizin kakası gibi mukuslu kanlar vardı ve alıp veterinere götürdüm. Veteriner mama’nın proteini çok yüksek olduğunu ve kedime ağır geldiğini bu yüzden sindirim sorunları yaşadığını söyleyip bana royal gastro Mamayı önerdi. Onerdigin mamayı direkt olarak geçiş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım. Kakaları düzene girdi fakat mama içeriğine incelediğimde onu da beğenmedim. Bu sefer mamayı acana Mama ile karıştırıp vermeye başladım. Şu an royal canim gastro Mama tabağında çok az çoğunlukla olarak acana var diyebilirim mama tabağında. Sizde eski mama ile veterinerinizin size verdiği mamayı karıştırıp verebilirsiniz isterseniz bir de öyle deneyin. Aslında kanlı kaka çok büyük bir problem veterinerinizin bu süreyi bu kadar uzatması açıkçası bana garip geldi ama tabii ki de bir bildikleri vardır dilerseniz veterinerinizi değiştirebilirsiniz. Acaba yanlışlıkla kimyasal bir deterjan veya eve sıktığınız böcek ilacı deodorant parfüm vs gibi şeyleri yalamış olabilir mi kediniz?

CilekLily

Ben kedimi ilk sahiplendiğimde zaten çok kötü bir yerden sahiplendim ve eve getirdiğimde Proplan Kit’in mamayı verdim. Kedim 2.03 günde bir kaka yapıyordu ben bunun normal olduğunu düşünüyordum daha sonra propla’nın içeriğine baktığımda içeriğini beğenmeyip acana Mama almaya karar verdim bu mamayı da bir anda değiştirince kedim sindirimsel problemler yaşayıp kanlı kabız oldu. Aynı sizin kedinizin kakası gibi mukuslu kanlar vardı ve alıp veterinere götürdüm. Veteriner mama’nın proteini çok yüksek olduğunu ve kedime ağır geldiğini bu yüzden sindirim sorunları yaşadığını söyleyip bana royal gastro Mamayı önerdi. Onerdigin mamayı direkt olarak geçiş yaptım herhangi bir sorun yaşamadım. Kakaları düzene girdi fakat mama içeriğine incelediğimde onu da beğenmedim. Bu sefer mamayı acana Mama ile karıştırıp vermeye başladım. Şu an royal canim gastro Mama tabağında çok az çoğunlukla olarak acana var diyebilirim mama tabağında. Sizde eski mama ile veterinerinizin size verdiği mamayı karıştırıp verebilirsiniz isterseniz bir de öyle deneyin. Aslında kanlı kaka çok büyük bir problem veterinerinizin bu süreyi bu kadar uzatması açıkçası bana garip geldi ama tabii ki de bir bildikleri vardır dilerseniz veterinerinizi değiştirebilirsiniz. Acaba yanlışlıkla kimyasal bir deterjan veya eve sıktığınız böcek ilacı deodorant parfüm vs gibi şeyleri yalamış olabilir mi kediniz?

Tugbasutlac

@cileklilyKedim çok akıllı biz evde olduğumuzda yanımızdan ayrılmıyor biz ortalıkta yokken yaramazlık yapıyor mutfak tezgahında kıymalı ekmek yerken yakaladık 😊 mutfaktan birseyler aşırıyormus gizlice yanımızda böyle şeyler yapmadığı için veterinere ilk başta yediği birsey yok diye bilgi verdik ama daha sonra farkedince söyledik dikkat edip 10 gün daha deneyelim dedi ayrica suan normal mama ile gastro mamayi karistiramiyacagim denemedeyiz hafta sonuna kadar gastro daha sonra sizin yaptiginiz gibi denemek istiyorum bakalım hafta sonu arayacağım ne diyecekler umarım