Eve İkinci Kedi Sahiplendim Diğer Kedim Kıskanır Mı

kedikizzz

ilk kedim 4 yaşında yeni gelen 4 aylık engelli kedi bugün geleli üçüncü gün oluyor ilk kedim oturma odasına çok gelmiyor görünce tıslıyor hırlıyor sürekli uyku pozisyonunda ilk kedim kıskanıyor diye alışamayacak diye korkuyorum 😓😓

3 CEVAP

Aysenurbisgn

Kedileri birbirine alıştırmak için ekstra ürünler var birçok kişiye yardımcı olduğunj duymuştum. Petlabs markasının antistress şurubu var ya da vet's plus'ın relax tableti. Bunlar kedilerin stres durumunu azaltan zararsız takviyeler denebilir. İki kedinize de bence bunlardan alıp belirtildiği miktarda bir ay kadar kullanın, alışmaya başladıklarında yavaş yavaş azaltın. Bunun haricinde tek kum kabı değil de 2 ayrı kum kabı kullanmak, yaş mama verdiğiniz zaman büyük aynı kaptan yemelerini sağlamak gibi ufak şeyler de alışmalarına yardımcı olabilir. Bir de bence bir süre yeni sahiplendiğiniz kediyi ilk kedinizin önünde sevmeyin iyice kıskanmasın. Umarım en kısa sürede birbirlerine alışırlar

aslihan_e

Kedilerde kıskanma diye bir şey yok, sadece diğer kediyi istemeyebilir o kadar. Önünde sevmeniz aksine yeni kedinin kedinin güvenilir olduğunu gösterir. İkisinin arasında bağ oluşturacak kişi sizsiniz.

kedikizzz

bazen seviyorum bazen de tüm ilgimi ilk kediye veriyorum ortasını bulmaya çalışıyorum yavru kedi bazen ilk kedimin kumuna yapıyor onun mama ve su kabını kullanıyor diğer kedim bir şey demiyor sadece ilk kedim yatak odasında sürekli uyuyor orda kalıyor tek geceleri ayak ucuma geliyor o da ikinci kediyi balkonda yatırdığım için buna çok üzülüyorum