Kedide Göz Akıntısı

Mmtklndr

Merhaba arkadaşlar kedimin 0ç haftadır tek gözü sulanmaya başladı veterinere götürdüm alerji zamanla geçer dedi ama akmaya devam ediyor şeffaf bir akıntı daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu

13 CEVAP

Mmtklndr

Bilen yok mu arkadaşlar 😢

Realbadvroken

Alerji değilde göz enfeksiyonu da olabilir. Veteriner e danışarak göz damlası alabilirsiniz ve dediği aralıklar da kullanabilirsiniz. Yada kendiliğinden soğumuş bayat çayı pamuğa döküp gözlerini silin bir daha akıntı vs olmaz eğer İran kedisi gibi cins kedi değilse

Mmtklndr

Kedim tekir çayla temizliyorum yine devam ediyor bugün tekrar veterinere götüreceğim cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏🏻

ventricosa

Ben hiç yaşamadım ama göz damlaları oluyor onlardan edinebilirsiniz belki veterinere danışarak

sitedizayn

cyristalin diye bir sıvı ilaç var ben pamukla kedimin gözlerine uygulamıştım iyi gelmişti
aslında spreyli bir ürün ama kedilere sprey sıkınca kaçıyorlar en iyisi bir pamuk ile yapmak daha iyi oluyor, benim kedimde işe yaramıştı.

sitedizayn

aklıma gelmişken cyristalin i bir kaç sokak kedisinide uyguladım sonuç iyi oldu

Benim veterinerim göz akıntısına Genta göz damlasını tavsiye etmişti günde 2 defa göz iyileşene kadar

Ozlemkopuk

Bende veterinere götürdüğümde alerji olabilir demisti 2 3 ayda bir tekrarliyor genta damla kullaniyorum sabah akşam. 2. Gün duzelmeye başlıyor 1 hafta kadar kullanıyorum düzeldi diye bırakmıyorum. Kullandıktan sonra kalsa bile atın saklamayın damlayı. 90 lira gibi bi ücreti var fakat aile hekiminize yazdırıp daha uygun fiyatla alabilirsiniz. Ben sık kullandığım için bu şekilde stokluyorum :)

Coconutbey

Toz kum alerjisi olabilir benim kedimin de hep gözleri akıyor solusyonla temizliyorum ama eğer enfeksiyon olduysa gentagut adında bir damla var veterinerimiz önermişti aldık kullandık çok iyi geldi kedimize

benim baktığım kedilerdede vardı veteriner damla vermişti onu suruyordum birde sonra o bolgeyı bıraz ıslatıp yumusatıp ılık cayı pamuğa dökerek siliyordum gunde 3 4 kez böyle yapa yapa geçti

CilekLily

Crystalin diye bir sıvı hayvanlar için özel bir solüsyon var. Bu solüsyonu evcil hayvanınızın kulağına gözüne çenesinde oluşan akneye patilerine sıkabilirsiniz çok etkili ve çok sağlıklı bir sıvı. Düzenli olarak sabah akşam veya ihtiyacına göre günaşırı olarak kedinizin gözlerine silebilirsiniz işe yarayacağından eminim. Olası bir durumda geçmezse veterineriniz size şırınga ile bir göz damlası verecektir verdiği göz damlası da üç güne kedinize göz akıntısını geçirmiş olur. Mevsimsel olabilir, sıcaktan olabilir, tuvaletini yaptığı kuma alerjisi olabilir eğer kokulu kum kullanıyorsanız, sıktığınız parfüm evinizi sildiğiniz deterjanlar bunların hepsi minik yavrularımız da alerjiye sebep olabilir. Önce hepimizin çok iyi bildiği T ile başlayan alışveriş platformunda bahsettiğim ve yukarıda da söylenen sıvıyı alın temiz bir Pamuk’la silin 3.04 gün içinde beklediğiniz sonucu almazsanız veterinere danışmanız da fayda var. Geçmiş olsun 💜

Mmtklndr

Cevaplarınız için çok çok teşekkür ederim arkadaşlar 🙏🏻veterinere götürdüm MOXAİ ve ONADRON adında iki ilaç verdi bu ikisini günde dört kez ikişer damla şeklinde kullanacağız inşallah faydası olur görsellerini atamadım ama buraya isimlerini yazıyorum benzer durumu yaşayan arkadaşlara faydalı olur inşallah🤲🏻 Allah hepimizin yavrularına uzun ömürler versin🤲🏻

Mmtklndr

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar dün veterinerin yazdığı damlaları aldım onları kullanıyorum inşallah geçer hepinize çok teşekkür ederim ☺️ 🙏🏻