Malt Önerisi

2 kısır kedim var. şuan vets plus kısır kedi maltı kullanıyoruz. kaliteli tüy yumağı önleyici malt önerebilir misinizz ?

12 CEVAP

Poncimin

Malt olarak Pitho kullanıyoruz, size de önerebilirim. Özellikle tercih etmemin sebebi Pitho markasının tüm ürünleri insan tüketimine uygun sınıfta yer alan Spirulina içeriyor. Spirulina'yı internetten aratıp bakabilirsiniz. Gram başına en çok vitamin, mineral ve besin ögesi içeren; süper besinlerden biri olarak geçiyor. Bazı kaynaklarda toplam 53 farklı besin ögesi içerdiği yazıyor. İnsanlar için çok faydası olduğu gibi hayvanlar için de aynı şekilde çok faydası var.

Bunun dışında maltın geri kalan içeriği de gayet güzel. İçerisinde balkabağı, karnıyarık otu, kaygan karaağaç, hatmi çiçeği gibi sindirim sistemi destekleyici birçok besin ilavesi kullanılmış. Ben hem içeriğinden hem de etkisinden memnun kaldım. Sizin kediniz ne kadar sever bilmiyorum ama benim kedim severek yiyor. Ya kendi sitelerinden ya da tr en dy ol'da mağazaları var oradan alabilirsiniz. Maltın içeriği bu şekilde:

[Taşıyıcılar]:
Pürifiye su: 450.000 mg/kg
Malt (arpa): 292.500 mg/kg
Bitkisel sıvı yağ (ayçiçeği): 150.000 mg/kg
Kurutulmuş alg (spirulina): 50.000 mg/kg
Balkabağı tozu: 30.000 mg/kg
Karnıyarık otu tozu: 5.000 mg/kg
Kaygan Karaağaç ekstresi: 3.000 mg/kg

[Vitaminler]:
Biotin: 20 mg/kg

[Doğal Ürünler]:
Hatmi Çiçeği Ekstresi: 2.500 mg/kg

[Emülgatörler]:
Lesitinler: 5.000 mg/kg

[Emülsifiye Ajanlar]:
Ksantan sakızı 10.000 mg/kg

[Koruyucular]:
Potasyum sorbat: 1.000 mg/kg

sitedizayn

ben iki kedim içinde malt kullanmıyorum neden kullanayım ki ?
kaliteli bir mama kullanıyorsanız zaten içeriğinde gerekli olan herşey var buna tüy yumağıda dahil.
4 ve 3 yaşında iki kedim var bugüne kadar hiç kullanmadım gerekde olmadı, sadece geçenlerde petlebiden 30 gr lık bir hediye geldi onu kullandım :)

Cennet29

Uzun süredir zoovital kullanıyoruz memnunuz. Bolovia da çok iyiymiş pahalı olduğu için almadım hiç. Bride trixie var denemek isterseniz 😊

ezgiozev

Ben Veterinerimden alıyorum hep. Vetux marka sanırım veterinerlerde var sadece. Uzun tüylü bir iran kedisi olmasına rağmen tüyle ilgili pek sıkıntı yaşamadık. İçeriği de gayet güzel.

Aysenurbisgn

Zoovital iyidir, veterinerimiz yoğun tüy döküm döneminde hairlax vermişti veteriner markası ve baya kaliteli çok işe yaramıştı, aynı zamanda trixienin malti da çok iyi, bu maltların hem tadını seviyorlar hem de performansları gayet güzel. Fiyat ve kullanım açısından en uygunu bence trixie deneyebilirsiniz

Jayfeather

@Poncimin arkadaşın da bahsettiği gibi Pitho kullanıyoruz epeydir ve memnunumz biz de. Kendi web sitelerinde daha uygun fiyata satılıyor. Güvenilir ve temiz içeriklidir, deneyebilirsiniz 😊

Havuc23

Veterinerimiz kedimin tüy kusması üzerine VetriLine Antihairball Malt Soft Paste önerdi. İlk başladığımızda 15 gün boyunca günde 1 defa 2cm kadar vermemi söyledi ve kedimin tüy yumağı kusması kesildi. Şimdi haftada 2 defa veriyorum. Bazen patisine sürüyorum bazen yaş mamasına karıştırıyorum.

yukitoki

beaphar kullanıyordum denemek için bio petactive aldım benim kedim çok sevdi dışkısında da tüylerini görüyorum tavsiye ederim içeriği de güzel gibi

htcmmss

Ben Veda Premium Malt Plus kullanıyorum. Tüy yumağına ve kabızlığa iyi geliyor. İçerisinde probiyotikte var. İki günde bir veriyorum. İki gün boyunca tuvaletini yapamadıysa günlük veriyorum yapabiliyor. Dışkısında da kılları görüyorum. Yani hem tüyde hem kabızlıkta işimi görüyor. Web sitesinde hangi veteriner şubelerinde satıldığını görebilirsiniz. En son 75gr olanını 440₺ den aldım :( Fiyat olarak tuzlu ama malt kesinlikle verilmeli yoksa eve kusar. Uzun tüylü bir kedim olduğu için 2 aylık falan olduğunda veteriner önerisiyle başladık çünkü yerdeki kılları da yiyordu. Bugüne kadar hiç kusmadı :) O da mutlu bende mutluyum :) Bu bittikten sonra petlebinin deneme ürünü olarak gönderdiği Vet's Plus a da bir şans vericem.

Berra88

Ben Cat Joy markasının maltını kullanıyorum belki Instagramdan bilirsiniz Candan Veterinerler yapıyor onlara güvendiğim için hem multivitamin hem tüy hem de plus b vitaminlerini kullanıyorum

SzgnAtk

Solomon markasını öneririm. Ben çok memnun kaldim

teşekkür ederim söylediklerinizi araştırıp birini alacağım ❤️