Yaş Mamada Kılçık

ssedef28

merhaba kedime ilk kez bugün yaş mama denettirdim eklediğim suyun hepsini içti ama yarım saattir tanelerini yiyemedi yemek de istemiyor pek. yaş mamadan kılçık çıkması normal mi daha önce hiç yedirmediğim için bilmiyorum
mamanın markası schesir

11 CEVAP

Tuanaalsk

Benim kedim de yas mamaların tanelerini yemiyor suyunu içiyor denemediğim marka kalmadı :(
Kılçık bence olmaması lazım

ventricosa

Benim kedim de taneli mamaları bazen seçiyor ezme formunda pürüzsüz olanlardan veriyorum acananın yaş mamaları öyle mesela, başka o formda olan mama bilmiyorum ama daha iştahla yiyorlar sanki

ventricosa

Arada bir nd ve scheir de veriyordum kılçık ihtimali korkuttu şimdi

Benim kedim çok seçicidir her yaş mamayı yemez meo çok sevdi tavuk püresiydş sanırım pembe konserve içeriği de fena değil bakabilirsiniz

ssedef28

tanelerini ağzının kenarıyla yiyor. et tavuk balık yemez bu nasıl kedi ben anlamadım annemlerin kedisi kahvaltıda çaya bile saldırıyor

AlbayFatmanur

Sanırım gim ile başlayan mama?

ssedef28

hayır schesir

ssedef28

kedime dün akşama kadar hiç kuru mamasından vermedim aç bıraktım akşam kuru mamayla yaş mamayı karıştırıp verdim hepsini yedi:)))) bugün de çok az kuru mama koydum dünden kalan yaş mamayı ayrı olarak yedi. diğer kediler gibi iştahlı yemiyor ama tek tek yiyor:D bundan sonra evde kendim hazırlayıp vermeyi düşünüyorum. siz de bir süre aç bırakıp kuru mamayla karıştırıp vermeyi deneyin belki yer

ssedef28

bugün üretici firmayla görüştüm schesir yaş mamaları makinada değil direkt elle yapılıyormuş(yersen)o yüzden bazen böyle şikayetler alabiliyorlarmış. kılçık kedide bir rahatsızlık çıkarır mı bilmiyorum ama balıklı olanları ben kontrol edip vericem artık. ton balıklı olanda çıkmıştı kılçık

sitedizayn

konserve mamada kılçık çıkması hem normal değil hemde tehlikeli, dikkatli olmanızı öneririm.
evde tavuk ciğer gibi şeyler pişirip verme imkanınız varsa en iyisidir, kediniz hem gerçek et yemiş olur sizde bilirsiniz ne yediğini.
ben bu konuda başarılı olamadım çünkü kedilerim konserveye alıştı ve şimdi evde pişen tavuğu yemiyorlar.
bazen sokak kedileri için tavuk ciğeri alıp pişiriyorum bizimkiler yanına bile yaklaşmıyor sokaktakiler deli gibi yiyiyorlar. evde pişirip vereceğiniz her türlü et ve hayvansal ürün konserve mamalardan çok daha sağlıklıdır.

ssedef28

daha önce et tavuk balık hepsini ara ara kendimize pişirirken ona da ayrı olarak haşlayıp yedirmeye çalışmıştım zaten yememişti hatta zorla ağzına koyuyordum ağzından yere düşeni yiyip başka yemiyordu. yaş mamayı da yemeyeceğini düşünerek yine de denemek için almıştım ama sevdi bizimki. sıvı alımını arttırmak için bol su ekleyip veriyorum zaten. teşekkür ederim yanıtlarınız için