Kedi Pire Sorunu İç Dış Parazit Hakkında

kayaburcu

Merhabalar kedime 3 hafta önce veterinerden dış parazit için aldığım damlayı uyguladım fibroline markası fakat hiçbir etkisi olmadı hala pire mevcut ve yoğun bir şekilde mevcut. Kedim dışarı çıkan ve başka kedilerle etkileşim halinde değil nereden bulaştı bilmiyorum. Tekrar uygulama yapmak istiyorum ve hangi markalar daha iyi hem iç hem dış parazit için bilgi verirseniz çok sevinirim

8 CEVAP

Realbadvroken

Ense damlasıni ilk uyguladıktan iki hafta sonra tekrar uygulanması gerek tamamen bitmesi icin

Ozlemkopuk

Advantage damla kesinlikle dış parazit damlaları arasında en iyisi diyebilirim 24 saat geçmeden üzerinde pire yumurta vs hiçbiri kalmıyor. Farklı bir kliniktende temin edebilirsiniz. Ic parazit olarak endopet tablet uygulanıyor klinikte.şimdiye kadar sorun yaşamadık

kayaburcu

Advantage iç parazit içinde geçerli mi yanlış hatırlamıyorsam vet ikisi için de geçerli demişti

Ozlemkopuk

Ikisi bir arada olan damlalarda var hem ic hem dış parazit yerine tek damla fakat ic parazit için tableti daha çok öneriyor veterinerler. Damla formunda bazı ic parazitler için koruyucu özellik yokmuş sanirim

Fonfonella

Pire şampuanı ile yıkadıktan sonra sirkeli şu ile üstünü durulayın. Kaç tane dış parazit denedim ama sirke kadar yararları olmadı. İç parazit içinde tenizol hap alıyoruz. Kedi bir kilodan fazla ise dörtte birlik kısmı veriliyor, veteriner veya pet shoplardan alabilirsiniz.

Fonfonella

İç parazitin paketi mavi beyaz renklerde, marka adını hatırlamıyorum maalesef.

Broadline ve advantage multi
Biz bu ikisini kullanıyoruz ve çok memnunuz ikiside damla formunda ve iç dışi beraber
Kedinizde yoğun pire varsa eve sarmamasına özen gösterin yoksa arındırmak çok zor oluyor kendimden biliyorum 😓

Mini2019

Bravecto alın ve uğraşmayın. pahalı falan ama kesin etkili