1 Aylık Yavru Kediden Pire Nasıl Temizlenmeli?

_irem_akkus

Merhabalar. Bir sorum olacaktı. Memleketteki köyümüze geldik bir süreliğine. Burada bir anne kedi ve 6 yavrusunu korumaya aldık. Beslemesini yapıyoruz. Sorun şu ki hepsi pirelenmiş. Yavrular daha 1 aylık. Pire damlası gibi şeyler tehlikeli olur o yüzden. Nasıl temizlemeliyim? Bilgisi olan var mıdır bu konuda? Anneye pire damlası alırım ama yavrulara bilmiyorum ne yapacağımı.

Hem onların sağlığı için hem de kendi kedilerime bulaşmadan çözmem lazım bu sorunu. İster istemez pire taşıyabiliriz.

6 CEVAP

ssedef28

merhaba yavru emziren kediye parazit damlası yapılması tehlikeli diye biliyorum yavrudaki pireleri temizleseniz bile anne kediden tekrar geçecektir anneleri izin veriyorsa pire tarağı alıp yavrularla beraber temizleyebilirsiniz

tengrist

Pire tarağı kullanmaktan başka bir şey yapmayın damla kullanırsanız hem yavrunun hem de onları yalayan annenin zehirlenmesine sebep olabilirsiniz. Mümkün olduğunca da kediler ile az temasta bulunun

_irem_akkus

Kedilere temas etmiyorum. Kendi hallerindeler. 6 senedir kendimde kedi bakıyorum fakat pire temizlemek en sağlıklı nasıl olur bu kadar küçük kedilere bilmiyordum. Dediğiniz gibi anne kediden de geçer. Emzirmeyi bırakmadığı sürece iç dış parazit yaptıramam anneye de. Pire tarağı ile hepsini temizlemeyi deneyeceğim

LOVEshila

Daha çok ufak pire damlası ağır gelebilir tarayın ve biraz daha büyüyünce damlasını yaparsaniz

Mslna01

Bit pire tarağı ile tarayabilirsiniz

sevila

Enselerine çörekotu yağı damlatın bana bi teyze söylemişti gerçekten çok işe yarıyor