Kedim Çok Fazla Saldırgan Oyunlar Oynuyor,Isırmaya Çalışıyor,Üstümüze Atlıyor.

Yokudur

Kedim 2,5 aylık çok oyuncu ama çoğu zaman dozunu kaçırıyor saldırganlaşıyor. Ellerim tırnak izi oldu hep :) dişleri kaşınıyodur diye plastik oyuncaklar aldım ama onları sevmedi illa ellerimizi ve ayaklarımızı ısırcak. Özellikle geceleri üstümüze atlamasından uyuyamıyoruz bazen. Çok sevimli kıyamıyorum oyun yapıyor biliyorum ama böyle devam edecek diye korkuyorum. Nasıl sakinleşir? Önerileriniz var mı?

4 CEVAP

Mischka

Çok hareketli oldukları zamanlardalar, 1yașındaki Mischka küçüklüğünde biz uyurken göz kapaklarımiza dek ısırıyordu. Șu an bir de kısırlaștırmanın etkisi eklenince bayağı durgun, hanımhanımcık bir șey oldu. Tabii zaman zaman hala ısırdığı oluyor, güçlendiği için artık acıtıyor da, genelde bir șeyler ișine gelmeyince geçiriyor dișleri :) 4 aylık olan Kiara ise șu an tam bir deli fișek, dozunu ayarlayamıyor, oyun oynarken bazen durduk yere el ayak parçalıyor. Fakat büyüdükçe daha sakin olacaktır, çok izin vermemeye çalıșın, bir süre sonra ister istemez alıșıyorsunuz, az da sabredince zaten zamanla genelde ısırmayı azaltıyorlar.

Tikih

Benim kedim de öyle sanırsam onları eğitmek gerekiyor ve çok hırçın oyun oynamamak gerekiyor

Tikih

Benim kedim de öyle sanırsam onları eğitmek gerekiyor ve çok hırçın oyun oynamamak gerekiyor

Tikih

Benim kedim de öyle sanırsam onları eğitmek gerekiyor ve çok hırçın oyun oynamamak gerekiyor