Yavru Kedi Kuru Mamaya Geçiş

incikoruk

Yavru kedime royal canın Baby Cat mama aldım Fakat Yemiyor annesi olmadığı için süt tozuyla ben besliyorum nasıl kuru mamaya geçiririm? İslatip püre halinde yapıp yedirmeye çalıştım fakat yemedi

5 CEVAP

sitedizayn

yavru kediniz 2 aylıktan büyükse mama vermeye başlayabilirsiniz ama keşke royal canin yerine proplan yavru maması alsaydınız, içeriği daha iyidir ve içinde et var, royal canin mamalara dikkat ederseniz hepsinde kümes hayvanları proteini var.
imkanınız varsa evde tavuk falan pişirip püre haline getirip verebilirsiniz, şu anda yavru olduğu için evde pişmiş tavuk ciğer gibi şeylere alıştırırsanız sizin için kolaylık olur konserve almak zorunda kalmazsınız. tavuk ciğeri haftada bir verebilirsiniz.
evde yaş mama hazırlarsanız içine birazda kuru mama karıştırıp kediye verirseniz o şekilde yavaş yavaş alışabilir.
royal canin alabilecek bütçeniz olduğuna göre o parayla çok daha kaliteli mamalar almanız da mümkün :)
acana, nd gibi mesela ama proplanda fena değildir.

incikoruk

Kedim bir aylık falan üniversiteye gideceğim için mamaya geçmesi brniö için çok iyi olur o yüzden en kısa sürede nasıl alıştırabilitim

sitedizayn

1 aylık da çokda küçükmüş yavrucuk, normalde yavrular 2 ay anne sütü ile beslenirler ve yavru mamalarının üstünde bile yazar 2 aylıktan 12 aylığa kadar yavrular içindir diye.
en kısa sürede ancak mamayı ıslatarak alıştırabilirsiniz ama görünüşe göre royal canin sevmemiş, bonacibonun yavru maması var içerik olarak royalden iyidir fabrikadan satış yapılıyor sitesinden tester isteyebilirsiniz temiz@mama@com tester olarak isteyebileceğiniz ilk bu aklıma geldi. proplan tester yok sanırım ama iyi bir mamadır.
bir önceki mesajda evde hazırlamaktan falan bahsettim ama durumunuz pekde müsait değil :)
bu durumda biraz yaş mama almanız gerekecek en azından bu süreci daha iyi bir şekilde geçirmek için. felix in yavru konserveleri iyidir onlardan alabilirsiniz ben bizim yetişkinlere veriyorum.

incikoruk

Yemedi ki sevmesin süt veriyorum çok güzrl içiyo koklamaya başladı mamayı koydum yanına püre haline getirip biraz ağzına sürdüm yalıyo ama tabaktan yemiyor hala emme refleksini kullanıyo zorlamıyorum bu sürede illa bir gün yer umuduyla tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Coconutbey

Kediler için olan sütlerden verin lütfen normal sütü kediler sindiremez. Süt tozu besleyin bir süre biraz daha büyüsün sonra yaş mama ile karışık kuru mama verin alışır zamanla