Kedim Dili Dışarda Nefes Alıyor

rkyeda

Kedim çok fazla oyun oynayinca dili dışarda nefes alıp veriyor geçen günlerde dışarı çıkartırım da (taşıma kabının içinde ) aynı hareketi yaptı nedeni nedir acaba ?

15 CEVAP

Heiter

Sıcak yüzden de olabilir fakat o hareketi aşırı stres veya korku durumunda da yapıyorlar. Bizim oğlan kısırlaştırmadan döndüğünde böyleydi.

gelincik-219

kedilerin ve köpeklerin ter bezleri sadece dil ve patilerindedir ortada telaş yapmalık bir durum yok sadece terliyor

Kedimekim

Nerde yaşiyorsunuz bilmiyorum ama havalar oldukca sicak olmaya basladi bu durumdan haliyle hayvanlarda etkileniyor ki onlarin vucut isilari normal de bizden fazla ve oyun oynadikca bu sicaklik daha cok artiyor ve onlarda sicaklik dengesini ayarlamak adina boyle yapiyorlar. O yuzden oyun vakitlerinizi havanin en serin oldugu zamanlara denk getirin ve bir kac yere taze su koyun ozellikle oyun sonrasi icmesini saglayin. Tabi bunlarin yaninda bir de kalbiyle olgili bir sorunu olabilir bu iki durumun olup olmadigini bir sure gozlemledikten sonra veterinerinize ona gore kontrole goturebilirsiniz

Mariana

Benim kedimde aşırı panik ve stres yaptığında dili dışarda oluyor

Scot

Elinize su dokul yuzunu silerseniz ferahliyor ve geciyor.bendede oldu seyahatte havada cok sicakti

rkyeda

Denicegim teşekkürler

Derdedermanim

sıcakta ve yorulduklarında yaparlar.

esma6363

Çok sıcak olunca ve çok yorulunca yapiyolar benim kedilerimde yapiyo kovalamaca oynuyoruz yoruluyolar dillerini dşarı çkarip nefes aliyolar

riuhole

Kedilerimiz genelde ev kedisi ve hareketleri koltuğa uyumak için zıplamaktan ibaret. Haliyle gün boyu yatan kedi hareket edince nefesi yetişmekte güçlük çekiyor. Ben bu durumu muzafferde yemek yemek hızlı yürüyünce bile yaşıyorum (muzaffer obez bir kedi malesef), dikkat etmeniz gereken şey nefesi hızlandığında o an oyunu kesmeniz ve soluklanmasına izin vermeniz. Havalar da sıcak mazallah bir şey olur yavrucağa.

rkyeda

Acaba dışarda heyecandan yapmış olabilir mi?

rkyeda

Panik yapcak durum yok o zaman kışın böyle birşey yapmamıştı çünkü

rkyeda

Teşekkürler cevaplarını zaten için

Miopamuk

Morelini bozmak istemem ama uzman bir kliniğe götürü arkadaşımın kedisi kalp hastalığı vardı veteriner önlem almadı maalesef öldü oda öle yapıyordu

Miopamuk

Morelini bozmak istemem ama uzman bir kliniğe götürü arkadaşımın kedisi kalp hastalığı vardı veteriner önlem almadı maalesef öldü oda öle yapıyordu

Miopamuk

Morelini bozmak istemem ama uzman bir kliniğe götürü arkadaşımın kedisi kalp hastalığı vardı veteriner önlem almadı maalesef öldü oda öle yapıyordu