Kedim Sürekli Isırıyor Ne Yapmalıyim?

Tikih

Kedim çok fazla isırıyor bu alışkanlığı nası gider ?

7 CEVAP

Bir müddet elinizden uzak oyuncaklarla (olta, top, fare) oynatmayı deneyin ve seveceğiniz zaman 1 dakika kendini sevdiriyor sonrasında ısırmaya başlıyorsa ısırdığı an sevmeyi bırakın ve yanından ayrılın

Irmgns9

Eger kediniz 11 ayliktan kucukse daha disleri tam oturmadigindan dolayi isirma eylemi yapar ama ondan sonra yaani 1 yasina geldiginde gecer

Terranova

Oyun oynarken, hoplayıp zıplarken, yani hareketli zamanlarında elinize almaktan vb. şeylerden kaçının. O esnada onu da oyun zannedip saldırıyor. Durup dururken ele ayağa saldıran kediler de var. O gibi durumlarda, ilk mesajda bahsedilenler tamamen geçerlidir.

Derdedermanim

Elinşiz ile oynatmaya alıştırdıysanız normal bu oyuncağa yönlendirin.

Ben kedime ısırmamayı su sıkarak öğrettim. Sprey kutusuna su doldurun ısırdığında sıkın. Kediler Sudan nefret ederler. Benim kedim de ilk başlarda ısırıyordu ben ısırdığı zamanlarda ise sıktım öğrendi ama gözüne sıkmayın

Sevvval

Isırmasına izin vermeyin şimdi oyun sanıyor büyüyünce çok acıtır

Muzeyyennb

Isırmasına izin vermeyin büyüyünce daha kötü olur