Yavru Kedimde Pire Gördüm

yumiii

Arkadaslar öncellikle selam 6 gündür sahiplendigim 48 günlük bir kedim var . Geldigi günden beri vücudunda iki tane siyah seyle karsilastim cikardim pire oldugunu düsünmedim yaramaz bir kedi oldugu icin bi yerden yapismistir diye düsündüm o gün yinede nemli bir bezle güzelce silip taradım sonra aradan iki gün gecti tekrar bir iki tane gördüm yine aynı sekil düsündüm sonra icime kurt düstü tüm evi sirkeyle en ince ayrintisina kadar sildim ve hergün aynı sekilde sirkeyle sildim evi bugün tekrar vücudunda 4 tane falan gördüm hicbiri canli olmadigi icin pire mi degil mi ayirt edemiyordum . Bugün oksarken fark ettim siyah biraz daha iri almaya calistim hareket ettigini fark ettim cikaramadan kedim kacti zaten sonra evi tekrar daha da dikkatli titiz bir sekilde temizledim kedinin ciktigi her seyi makinede yüksek ısıyla yıkadım vücudunuda temizledim . Ama az önce icime kurt düstü sirkeli suyu elime biraz sıkıp kedime üstten sürdüm ve taradim bir iki tane tekrar cikti genel olarak yumurtalar heralde. Yakinimda veteriner yok bu yüzden götüremedim bir veterinerle iletisime gectim damla ve asi göndericem dedi onlar da 2 güne anca ulasır bana ilaclar gelene kadar napabilirim ??

8 CEVAP

Esila46

Kendine de yavruya da işkence etme gelene kadar bekle ilac olmadan yapabileceğin bir sey yok maalesef ic dış parazit yapilmasi lazim birde veterinerde yapmani oneririm internetten mi sipariş ettiniz?

yumiii

asılarını öbür hafta yaptırıcam. internetten siparis etmedim tanıdık bir veteriner var kendisini arayıp sorunu anlattım sehir dısında oldugu icin gösteremedim oda ürünleri gönderip nasıl yapmam gerektigini anlatıcakmıs .

Benim ikinci kedim de eve geldiğinde 50 günlük vs idi parazit ilacı yapmadan önce bence kedinizi tartın henüz parazit için uygun olmayabilir kilosu biz beklemiştil mesela biraz
Bizimki sokaktan geldiği için yoğun bir piresi vardı aşı içinde uygun olmadığı için vet ilaçlı yıkama yapmıştı
Sirkeli suyu bit pire tarağı batırıp tarayabilirsiniz

yumiii

evet parazit asıları icin bende ilk sahiplendigimde gösterip danıstım suan icin asıya uygun olmadıgını 2 hafta falan beklemem gerektigini söyledi .

CilekLily

Geçen mayıs ayında eve aldığım minik yavru kedi de bizim evi pirlendirmişti ve gerçekten ev pirelenmiş de halıların üzerinde pireler vardı ve ben yaklaşık on gün evdeki her şeyi 90°’de yıkayıp tek tek temizledim sirkeli sularla sildim ve evi üç 4 saatte 1 süpürdüm özellikle kapı aralarını köşeleri yuva yapabileceği küçük delikleri seçiyorlar yumurta bırakmak için. Sirkeyi suyuyla seyreeltip narin bir şekilde kedinizi Tarayın pire tarağı kullanın tararken ve bu şekilde devam edin. Burada bir Üyenin kedisi pire damlası yaladığı için zehirlenmişti çok dikkat etmelisiniz damlayı enseye damlatırken isterseniz kedi sahibi birinden veya başka bir veterinerden yardım alabilirsiniz bebişinizi ve sizi düşündüğüm için uyarmak istedim iyi geceler

CilekLily

Geçen mayıs ayında eve aldığım minik yavru kedi de bizim evi pirlendirmişti ve gerçekten ev pirelenmiş de halıların üzerinde pireler vardı ve ben yaklaşık on gün evdeki her şeyi 90°’de yıkayıp tek tek temizledim sirkeli sularla sildim ve evi üç 4 saatte 1 süpürdüm özellikle kapı aralarını köşeleri yuva yapabileceği küçük delikleri seçiyorlar yumurta bırakmak için. Sirkeyi suyuyla seyreeltip narin bir şekilde kedinizi Tarayın pire tarağı kullanın tararken ve bu şekilde devam edin. Burada bir Üyenin kedisi pire damlası yaladığı için zehirlenmişti çok dikkat etmelisiniz damlayı enseye damlatırken isterseniz kedi sahibi birinden veya başka bir veterinerden yardım alabilirsiniz bebişinizi ve sizi düşündüğüm için uyarmak istedim iyi geceler

yumiii

kedim bu son zamanlarda sürekli hapsırmaya basladı pireyle bir baglantısı olabilir mi ? veya kedi gribi olma ihtimali var mi?

Küçük yavrular çok hareketli olur ve evdeki her deliğe girme meyilleri vardır
Sizin bile aklınıza gelemeyecek bölgelere girerler
Bizler her ne kadar evi temizlesekte tozlu bir alan bulabiliyorlar tozdan ötürü olabilir