Yavru Kedilerin Sürekli Gece Güdüz Uyuması Nekadar Normal?

larady

merhaba arkadaşlar dün sokaktan annesiz ve yaklaşık 1 yada 1.5 aylık bir kedi sahiplendim iç dış parazit aşılarını da yaptırdım ama gerektiğinden fazla uyuyor sanırım çünkü bu 2. kedim ve ilk kedimde sokaktandı fakat o geldiği andan itibaren oyun oynuyordu hatta geceleri uyutmuyordu bile. tek korkum şimdikinn hasta olması

7 CEVAP

ursaminor

Ama bir hafta arayla iç parazit iki kere yapılmış oldu yani? :/

İkinci gittiğiniz veterinere zaten iç parazit aşısı olmuş olduğunu söylediniz mi? Anlayamıyorum bazen bu veterinerleri ben...

Elifoo

Yavru ve sokakta kalmis annesiz bir kedi.. basina neler geldi kim bilir. Hem onun hem sizin icin detayli bir kan testi yaptirmanizi oneririm. Hatta coronasina da baktirabilirsiniz sokak kedilerinin cogunda pozitif oluyor cunku. Bu da hayat boyu bagisikligini yuksek tutmaniz gerektigi anlamina geliyor. Eger sonuclarda hicbir sey cikmazsa ve uyumaya devam ederse korkulacak hicbir sey yok. Hatta sevindirici bir sey. Demek ki size tam olarak guvenmis ve kendini teslim etmis :)

CatMia

Merhaba bizde veterinerden sahiplenip getirdigimizde eve başta sürekli uyuyup tedirgin gozukuyordu, zamanla eve ve bize alisti ve o uyku surecide kısaldı oyun oynayıp surekli kendini sevdiriyor. Eger yeni geldiyse adapte sureci olabilir belkide

Bilgeylmz

Benim kedim de yavruyken cok fazla uyuyordu. Ama büyüyünce daha az uyumaya başladı. Çok şüpheleniyorsan veterinere gidip test yaptır veya kontrol ettir. Her kedide farklı çünkü bu durum. Bence uykucu kedi sahipleri daha şanslı çünkü uyurken daha iyi yoğurulabiliyorlar:)

larady

teşekkür ederim bi bi hafta falan bakıyım olmadı veterinere götürürüm :)

larady

veterinere bugün götürdüm muayne için uyku konusunda endişe etme dedi ama karnı olması gerekenden biraz şişmiş ilk aldığımda zaten(1hafta önce) iç dış parazitlerini yaptırmıştım başka bir veterinere götürdüm ilk gittiğim değil o tekrar iç parazit hapı verdi ve antibiyotik yaptı şimdi iyice miskinleştii eskiden kucağımda uyurken şimdi başka yere ini uyuyor koltuğun altına giriyor birde ayakta fazla durmuyor biraz bekliyor sonra direkt yatpı uyuyor ilaçlardan dolayı böyle olması peki normalmi

larady

söyledim o gecenin akşamı fenalaştı başka bir yere götürdüğüm orda fip virüsü olduğunu öğrendim ilaç ve serum yapıldı ve sabaha karşıda ne kadar çabalasamda dayanamadı.