Kedimin Geçmek Bilmeyen Sistit İ İçin Ne Yapabilirim ?

Duyguyvss

Herkese merhaba, 4 yaşındaki kısır erkek kedimin 2 ay önce idrarını yaparken zorlanma, sık sık idrara çıkma ama az az yapması ve tuvalette fazla vakit geçirdiğini ve idrarındaki kanı farkettiğimde kapıp hemen veterinere götürdüm. İdrar yolu enfeksiyonu daha öncede başımıza geldiği için anlamıştım hemen. İlk zamanlar idrar yollarında röntgende görülecek kadar yoğunlukta kristal mevcuttu kanalı tıkalı olduğu içinde idrarını yapamıyordu. Sonda dikildi. İlaç kullanmaya başladı vs derken kanalı açtık fakat mesanedeki sistit bir türlü geçmek bilmedi bir sürü antibiyotik kullandık ama nafile 1-2 hafta geçiyor gibi oluyor sonra yine tekrarlıyor. Maddi manevi yıprandım. Oğlum da acı çekiyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum artık daha önce yaşamış ve başıma gelmiş arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda bana destek olursa çok sevinirim

14 CEVAP

aslihan_e

İğne şeklinde yaptırırsanız daha rahat eder, bir de mutlaka mide koruyucu ile yapılması gerekiyor.

Ahudr

Klinik mudahile disinda veteriner serisi Mama olarak ne kullaniyorsunuz ekstra malt macun takvileri aldiniz mi biraz daha detaylandirir misiniz

Duyguyvss

Hills in cd üriner mamasını kullanıyoruz ama onu da pek severek yemiyor. Üriner yaş mama veriyoruz bazen de ama iki gündür onu da ağzına sürmüyor. Bir de mamasının üstüne döktüğümüz bir cure var. Onun dışında bir şey kullanmıyoruz. Son kullandığımız antibiyotiği de vücudu reddetti her verdiğimizde kustuğu için onu da kesmek zorunda kaldık

sitedizayn

https://profpetmama.com/provet-struvite-urinary-kedi-mamasi/
bu ürünü inceleyin isterseniz veya veterinerinize sorun.

aslihan_e

Antibiyotiği kaç hafta kullanıyorsunuz? Kronikleşme durumunda süre bir aya kadar çıkarılabiliyor, bir iki haftalık antibiyotik yetmiyor. Ben olsam sadece haşlama et yediririm. Mamalarda hep eklenmiş mineraller var, onlar yapıyor zaten sistiti, hele kuru mama asla ağzına sürdürmezdim. Öyle de yapıyorum kısır erkek kedime. Haşlama et ph bakımından en uygunu kediye, ph seviyesi uygun seviyede kalırsa tekrarlama ihtimali çok daha düşük.

sitedizayn

ürün sayfasına giderseniz ilk yorumuda okumanızı öneririm.

Duyguyvss

Kullandınız mı daha önce bu ürünü veya çevrenizde kullanan var mı ? Etkili olur mu sistit için

Duyguyvss

Bir kaç antibiyotik denedik 2 hafta kullandığımız da oldu. Vücudu tepki verdiği için 3 günde kestiğimiz de

aslihan_e

Peki oral antibiyotikle mi kusuyor yoksa enjeksiyon yapıldığında da mı kusuyor? Bir de antibiyotik verildiğinde mide koruyucu yapıyorlar mı?

Duyguyvss

Mide koruyucu yapılmadı. Oral yoldan veriyoruz. İlk olarak hapı ezip 1.5 ml suyla karıştırıp şırıngayla veriyorduk her verdiğimizde kusmaya başladı 3. Kusmasından sonra kestim. Doktorumuz yaş mamayla karıştırıp vermemizi söyledi bir de bir kere yedi kusmadı ama sonrasında yaş mamayı da yemeyi bıraktı.

Ahudr

Mama olarak aslinda en etkili mamalardan biridir hills ama arkadasinda dediği gibi antibiyotigi enjeksiyon olarak yapilmali demekki bu durumda ilac tedavisi olmazsa olmazlarsan biridir.Ve surekli tekrarlama durumu varsa aynen kuru mamayi hastaligin durdugu andan itibaren birakmak gerekir bu sorunlarin hepsi mama kaynaklı malum.Hastaliktan önce hangi mamayı veriyordunuz ve yas mama verme sıklıgınız neydi

Duyguyvss

Açık mama kullanıyorduk kısırlaştırılmış. Yaş mamayı çok uzun süre önce bırakmıştık hep yaş mama yemiyordu açıkcası

Duyguyvss

İlk bu durumu yaşadığımızda doktorumuz mamayı hastalık geçse dahi bırakmamamızı ve 8 ay daha kullanmamızı söylemişti. Biz tabi iyileşince bıraktık 6 ay sonra tekrarladı doktor mamayı bırakmamalıydınız dedi

Ahudr

Dogru maalesef bu durumda ilacli mama kullanmasi gerekiyordu keske uysaydiniz ona.Açık mama derken markası neydi neyin tetikledigini anlamaya calisiyorum o yüzden soruyorum aslında suanda alabilirseniz virbac uriner alın ona hayir demeyecektir hills iyi bir klinik mama ama her kedi yemiyor sanirim biraz lezzet sorunu var.En kısa sürede virbacta deneyin denerim uriner yaş mamayıda royal canin kullanin sulandirarak verin

Veranifer

Su şelalesi almanızı ve yaş mama vermenizi tavsiye ederim. Hillsin üriner yaş maması var dı yanlış hatırlamıyorsam.